Новини світу кредитування та банківських послуг.

«Зворотний викуп автомобіля: плюси і мінуси.

Жорсткі умови конкуренції змушують учасників ринку кредитування придумувати нові і нові програми. Черговим нововведенням стало впровадження програми «зворотного викупу», за її умовами клієнт може практично кожен рік купувати новий автомобіль, без особливих додаткових витрат.

Схема погашення кредиту «зворотного викупу» автомобіля (buy-back) побудована таким чином, що половину суми можна внести в кінці терміну кредиту. Фахівці пояснюють так умови програми: половину суми кредитоодержувач сплачує протягом усього періоду позики, а другу половину вносить у вигляді «останнього платежу», тобто в кінці терміну кредиту. Цей останній платіж може бути внесений за рахунок власних коштів позичальника, за рахунок отримання цих коштів у кредит, а також за рахунок виручки від продажу автомобіля третій особі (дилера або іншій приватній особі).

Як припускають банкіри, позичальник укладає договір про позику не тільки з банком, але і з автосалоном. В результаті домовленості автосалон викуповує у позичальника автомобіль назад, причому за ціною не меншою, ніж сума останнього платежу. Можливий і інший варіант: автосалон забирає ваш старий автомобіль, а ви купуєте новий, при цьому оформляючи новий кредит.

Діє програма «зворотного викупу» в тих автосалонах, які уклали партнерські угоди з банками, що пропонують цю програму позичальникам. Основна перевага такої виплати за кредитом у тому, що через 1-3 роки клієнт може продати автомобіль назад продавцеві за певну ціну, зазначену в договорі, а собі взяти нове авто в кредит. При цьому він позбавлений від турбот з реалізацією уживаного авто і сміливо оформляє кредит на нове.

Фінустанов пропонують схему buy-back своїм клієнтам не так вже й багато, і всі вони прагнуть в основному кредитувати за цією програмою нові автомобілі іноземного виробництва.

Основні умови одержання кредиту «зворотного викупу» такі ж, як при класичному автокредитуванні, розмір процентної ставки однаковий, строки визначаються індивідуально, суттєва різниця буде лише в щомісячних платежах і в сумі «останнього платежу».

Головна перевага автокредитування за схемою buy-back, полягає в тому, що сума щомісячних платежів нижче на 20-50 відсотків, ніж при класичній схемі автозайма, за рахунок зменшення розміру виплати в період кредитування.

Клієнт, що купив автомобіль з «зворотним викупом», щомісяця сплачує банку відсотки по кредиту, і вносить лише частина основного боргу, приблизно на третину менше, ніж при класичній схемі автокредиту. Для порівняння, візьмемо автомобіль вартістю 25 тисяч доларів, початковий внесок по кредиту 20 відсотків, строк кредиту 3 роки, процентна ставка 11% річних. За класичною схемою погашення, сума щомісячного платежу складе 635 доларів, а за програмою buy-back всього 360 доларів.

Крім істотних плюсів, програма «зворотного викупу» має ряд мінусів. Автомобіль на момент здачі його в салон повинен бути в ідеальному технічному стані. Якщо машина побувала в аварії, то вартість, яку за неї дасть салон буде значно нижче. Ще один фактор, що впливає на ціну, пробіг, якщо кількість кілометрів на лічильнику буде вище встановленого ліміту, то ціна знизиться. Багато автосалонів висувають до клієнтів вимога обслуговувати і ремонтувати автомобіль лише в певних автосервісах і при невиконанні цих умов, вам можуть відмовити у викупі.

Одним з недоліків кредиту за програмою «зворотного викупу» є те, що позичальник трохи переплачує за кредит, ніж при стандартній схемі. Основна частина кредиту хоч і вноситься «останнім платежем», на неї все одно нараховують відсотки, які кредитоодержувач сплачує банку протягом усього терміну кредиту.

Фахівці кредитної сфери, стверджують, що погасити залишок кредиту банку можна за рахунок здачі автомобіля в автосалон. Якщо ж позичальник не хоче розлучатися з автомобілем, то він може взяти в банку ще один кредит і рефінансувати цей.

На думку експертів, впровадження нової програми кредитування «зворотний викуп» суттєво збільшило кількість потенційних позичальників, так як кредит можуть оформити люди з різним рівнем достатку. Також вигідно оформляти такий кредит, якщо у планах покупця найближчим часом (1-3 роки) коштує покупка нового автомобіля. Особливо популярна ця програма буде серед тих автолюбителів, яким ніколи займатися продажем старого автомобіля, щоб придбати нову машину. Вони будуть, швидше за все, укладати угоду саме за такою схемою, незважаючи на те, що вона трохи дорожче стандартного класичного автокредиту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?