Новини світу кредитування та банківських послуг.

Зворотний бік купюри

У національних банкнотах різних країн світу вміщена багаторічна історія цивілізації. Купюри можна читати, як книги. Зрозумівши походження зображення, можна дізнатися багато цікавих фактів, що стосуються тієї чи іншої країни. Які вони – відбитки історії, залишені на реверсах купюр?
Відмінною рисою банкнот євро є зображення європейської архітектури різних епох – від античності до сучасності. На купюрі найменшого номіналу – 5 євро – зображений найвищий, що зберігся акведук Пон-дю-Гар, побудований в першому столітті нашої ери, який є частиною 50-кілометрового давньоримського водоспаду.

clip_image001

На реверсі 50-доларової купюри зображено Конгрес США – знаменитий Капітолій, перший камінь в основу якого заклав перший президент Сполучених Штатів Америки Джордж Вашингтон.

clip_image002

На купюрі достоїнством 1000 ієн зображені гори Фудзіяма і квітуча сакура – найбільш улюблені символи японців, які уособлюють японський дух і сприйняття світу

clip_image003

На шведській купюрі, номіналом 20 крон, бачимо героїв знаменитої казки «Чудова подорож Нільсона і диких гусей». У ній розповідається про те, як дружба, вірність і взаєморозуміння дозволяють подолати будь-які обставини, бути сильніше них.

clip_image004

Китайські 50 юанів прикрашені зображенням палацу Порталу, який розташований в Лхасі на висоті 3700 метрів над рівнем моря. Палац був зведений понад 400 років тому, і зараз є місцем паломництва буддистів з усього світу.

clip_image005

На банкноті, номіналом 100 індійських рупій – найвищий гірський масив, що знаходиться на території Індії, – Канченджанга, що в перекладі означає «П’ять скарбів великих снігів». Цей гірський масив об’єднує 5 вершин і є третьою за висотою горою світу – 8586 м над рівнем моря.

clip_image006

Мальдівські купюри відображають побут островів, розташованих у відкритому океані. На купюрі бачимо процес рибного лову – одного з основних занять місцевих жителів.

clip_image007

Знайомлячись з зворотною стороною купюр інших країн, можна отримати нові історичні знання, дізнатися про побут різних народів і їх світогляді.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?