Новини світу кредитування та банківських послуг.

Зростання популярності уживаних автомобілів

На тлі відбуваються на ринку автокредитування змін за рахунок приходу в Україну іноземного капіталу банки починають освоювати нові ніші, якими закордонні конкуренти навряд чи будуть зацікавлені. Такий нішею є ринок уживаних автомобілів. На підтвердження сказаного можна навести дані про те, що вже третина найбільших кредитних установ країни перейшло на надання кредитів на придбання б/у машин. Ще в минулому році такої тенденції не спостерігалося, і якщо послуги подібного роду й існували, то їх просували вкрай неохоче. В цьому році банкам вдалося домогтися змін умов кредитування в сегменті старих авто до рівня пропонованих автосалонами. Наприклад, ще на початку цього року б/у автомобіль можна було придбати під 18,5% у гривневому еквіваленті, якщо внести третину вартості в якості початкового внеску. А термін кредитування на нові машини був на 2-3 роки більше, ніж на старі. Деякі експерти пояснюють це тим, що кредитуючи б/у автомобіль, банк йде на значний ризик, адже заставою в цьому разі є дуже неліквідний товар, якщо порівнювати його з новим транспортним засобом. Тому й умови на придбання таких машин так сильно відрізняються від кредитування в салонах.

Не дивлячись на всі прогнози приходу іноземних компаній на ринок, серйозних змін можна не очікувати. Автодилери все ще прихильні до співпраці з декількома банками, з якими протягом кількох років налагоджувалися тісніші партнерські відносини, в результаті яких і та і інша сторона мають певні вигоди. І розривати цей зв’язок, а значить і втрачати деякі переваги, поки ніхто не має наміру.

За найоптимістичнішими прогнозами відмова від роботи з банками почне відбуватися тільки в 2009 році. Такий погляд базується вже на точці зору, що обсяги кредитування падають не в зв’язку з приходом фінансових груп з-за кордону, а через насиченості ринку. Тому очікується перехід до нових компаніям тільки 5-10% позичальників до кінця поточного року, а на 2009 рік планується зростання цього показника максимум до 30%. Більш того, протягом двох років прогнозується поява приблизно 4-5 нових компаній, що представляють інтереси найбільших автоконцернів. Це неминуче послабить вплив українських комерційних банків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?