Новини світу кредитування та банківських послуг.

Зростання інфляції і золотовалютні резерви

Представляємо увазі читача огляд подій за минулий тиждень у банківській сфері та на периферії.

Золотовалютні резерви

Під час зустрічі з єврокомісаром Валдіс Домбровскіс Глава Нацбанку Валерія Гонтарєва заявила, що у зв’язку зі стабілізацією грошово-кредитного ринку, Національний банк буде мати можливість поповнювати свої золотовалютні резерви, які до кінця 2015 року повинні скласти 18,3 млрд. дол., а в протягом наступних чотирьох років – вирости до 38,4 млрд. дол. (на кінець 2019). Про це повідомила прес-служба банку.

clip_image001

Виплати вкладникам

З 5 травня Фонд гарантування вкладів фізичних осіб почав здійснювати виплати коштів вкладникам банку Стандарт за договорами, термін дії яких закінчився до 20 лютого поточного року включно. Виплати коштів будуть здійснюватися протягом терміну дії тимчасової адміністрації через відділення Укрексімбанку.

Спільна інституція

Україна і ЄС можуть створити спільний інституційний орган у сфері торгівлі та розвитку після імплементації економічної частини Угоди про асоціацію. Відповідна інформація міститься в звіті про заходи з імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, який опублікований на сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі.
Згідно з документом, Мінекономрозвитку сформувало список громадських та неурядових організацій, кандидатури від яких розглядатимуться при формуванні двосторонньої консультативної групи у сфері торгівлі та розвитку.

clip_image002

Квітнева інфляція

У квітні інфляція прискорилася до 14%, тоді як місяцем раніше вона становила 10,8%. Про це повідомила Державна служба статистики. Найбільше зросли ціни на житлово-комунальні послуги – в цілому в 2,1 рази. Продукти харчування подорожчали на 4,4%, алкогольні та тютюнові вироби – на 1,8%. У сфері охорони здоров’я ціни зросли на 4%, що в першу чергу викликано подорожчанням фармацевтичної продукції, медичних товарів та обладнання (на 5,5%).
Зниження цін на транспорт в цілому на 4,3% пов’язано із здешевленням палива та мастил на 8,3%, автомобілів на 7,9%, перевезень авіаційним транспортом на 3,4%. У той же час на 3,6% і 2% зросла вартість послуг автодорожнього та залізничного транспорту.

Ліквідація Реал Банку

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб прийняв рішення про продовження ліквідації Реал Банку ще на 1 рік – до 20 травня 2016 року. Нагадаємо, що Реал Банк пов’язують з власником Брокбізнесбанку – Сергієм Курченко, хоча сам власник групи компаній ВЕТЕК свій зв’язок з фінустановою заперечує.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?