Новини світу кредитування та банківських послуг.

Зростання доходів і нові обмеження

Представляємо увазі читачів огляд подій за минулий тиждень у банківській сфері та на периферії.

Обмеження на покупку валюти

Минулого тижня Національний банк України ввів деякі обмеження діяльності банків. Зокрема, до 1 травня введено обмеження на продаж валюти. "Враховуючи підвищений попит на готівкову іноземну валюту, встановлена максимальна сума її продажу одній фізичній особі, яка в еквіваленті не може перевищувати 15 тисяч гривень протягом одного операційного (робочого) дня в межах однієї банківської установи ", – йдеться в повідомленні регулятора.

clip_image001

Крім цього, тепер, міняючи валюту на гривні не потрібно показувати паспорт. Продажі гривні дане нововведення не стосується.

100 тисяч гривень за інформацію про хуліганів

"ПриватБанк" оголосив про виплату винагороди в розмірі 100 тис. гривень за будь-яку інформацію, яка допоможе затриманню хуліганів, які вчинили з 28 по 31 березня низку нападів і підпалів відділень банку в Харкові. Як повідомили в банку, в суботу, 29 березня, нападу піддалися два відділення в центральній частині міста на Московському проспекті, в яких хулігани розбили вікна і намагалися підпалити банкомати. У неділю два "коктейлі Молотова" були кинуті невідомими в банкомат і відділення банку на вул. Героїв Праці.

Мінфін привернув 1,155 млрд. дол

Міністерство фінансів України після трьох безрезультатних аукціонів з розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) 1 квітня на позаплановому аукціоні залучив до держбюджету 1,155 млрд. грн. Про це повідомляється на сайті міністерства. За інформацією Мінфіну, всі кошти залучені в результаті розміщень 3-річних облігацій в національній валюті під 14,25% річних, задовольнили всі три подані заявки інвесторів.

clip_image002

Дефіцит платіжного балансу

Зведений платіжний баланс України в січні-лютому 2014 зведений з дефіцитом в 4,1 млрд дол США проти профіциту в 1,7 млрд дол США роком раніше. Про це повідомляється на сайті Національного банку України. Згідно з повідомленням, у лютому 2014 зведений платіжний баланс України зведений з дефіцитом в 2,2 млрд дол

Банки покарані

Національний банк України застосував заходи впливу до банків, які використовували банківську систему для легалізації кримінальних доходів та проводили протиправні фінансові операції з готівковими коштами. Про це повідомляється на сайті регулятора. Згідно з повідомленням, відомство провело позапланові перевірки 13 банківських установ.
«В ході перевірок встановлено численні випадки порушення вимог законодавства у сфері фінансового моніторингу, валютного регулювання, контролю та ліцензування, а також нормативно-правових актів Національного банку з питань організації готівково-грошового обігу», – йдеться в повідомленні.

clip_image003

Доходи бюджету зросли

За січень-березень 2014 року в загальний і спеціальний фонди Державного бюджету України, за оперативними даними Державної казначейської служби, надійшло 88,7 млрд. грн., Що на 5,8%, або 4,9 млрд. грн., Більше показника за аналогічний період минулого року, повідомляється на сайті Держказначейства.

Нові критерії

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб запропонував змінити критерії визначення проблемних банків і підвищити відповідальність їх власників. Про це в ході круглого столу повідомив журналістам директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Василь Пасічник. «Набагато простіше всім буде працювати, і нам, і Національному банку, якби ми змінили критерії та підходи щодо визначення проблемності, неплатоспроможності банку. Ми завжди запізнюємось з прийняттям цього рішення. І коли приступаємо до виведення банку з ринку, реально виводити вже нічого », – зазначив він.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?