Новини світу кредитування та банківських послуг.

Зростання депозитів та кредити від Нацбанку

Представляємо увазі читачів огляд подій за минулий тиждень у банківській сфері та на периферії.

Фонд оскаржує рішення суду

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб має намір оскаржити рішення Окружного адміністративного суду міста Києва про визнання неправомірним рішення фонду про відмову передачі активів банку «Форум» його власнику – контрольованого "Смарт-холдингом" компанії Yernamio Consulting Limited (Кіпр). Як нагадали у Фонді, однією з ключових умов покупки банку в цілому була його докапіталізація.
При цьому був підписаний договір між Нацбанком, фондом і Вадимом Новинським про відновлення діяльності банку «Форум», яким зафіксовано зобов’язання Новинського докапіталізувати і оздоровити банк. Але компанією Yernamio Consulting Limited не було надано підтвердження наявності необхідних ресурсів для приведення діяльності банку у відповідність до вимог банківського законодавства. В результаті, 27 травня, Фондом і НБУ було прийнято рішення про відхилення пропозиції компанії по створенню перехідного банку.

clip_image001

«26 червня 2014 Окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив позов компанії Yernamio Consulting LTD про скасування рішення Фонду гарантування по відхиленню вищезазначених пропозицій Yernamio Consulting LTD. На сьогоднішній день рішення суду не набуло чинності і буде оскаржуватися фондом », – йдеться в повідомленні. При цьому Фонд гарантування вкладів зазначає, що рішення НБУ про ліквідацію банку не було оскаржено в суді і, відповідно, не було скасовано. Тому процедура ліквідації зазначеного банку триває.

Менше економічно активного населення

Економічно активне населення у віці від 15 до 70 років в Україні в першому кварталі 2014 склало 21,29 млн. чоловік, що на 2,6% менше, ніж у січні-березні 2013 року, – повідомила Державна служба статистики. У звіті, опублікованому на сайті відомства, є інформація про те, що з числа економічно активного населення станом на січень-березень 2014 було працевлаштоване більше 90% – 19,4 млн. чоловік.
Разом з тим, цей показник на 3,4% нижче, ніж у першому кварталі 2013 року. За даними служби зайнятості, найбільша кількість економічно активного населення перебуває в Донецькій області – майже 2 млн. осіб, у Дніпропетровській – 1,5 млн. чоловік, у Харківській – 1,2 млн. чоловік, а також у місті Київ – 1,4 млн. чоловік. При цьому найменшу кількість працює у Чернівецькій області – 372 тис. осіб, Кіровоградській – 398 тис., Волинській – 416 тис. і в Тернопільській – 419 тис.

clip_image002

Місцеві бюджети стали багатшими

Доходи місцевих бюджетів України, які враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів, станом на 1 липня 2014 склали 30,518 млрд. грн., що на 2,5% більше показника за аналогічний період минулого року. Про це повідомляється на сайті Міністерства фінансів України. Згідно з даними Мінфіну, найбільше зростання доходів за вказаний період зафіксовано в Києві – на 6,5%, до 3,852 млрд. грн., Кіровоградській області – на 6,3%, до 594,425 млн. грн., та Хмельницької області – на 6% , до 669,121 млн. грн. У Донецькій і Луганській областях зафіксовано зниження доходів на 1,3% і 1,4% відповідно. Дані по Автономній республіці Крим та Севастополю не наводяться.

Кредити від Нацбанку

1 липня 2014, НБУ надав трьом українським банкам 340,6 млн. грн. для підтримки їх ліквідності. Про це повідомляється на сайті регулятора. Згідно з повідомленням, процентна ставка наданих коштів становить 14,5% річних через постійно діючу лінію рефінансування (кредити овернайт). Як відомо, 21 лютого поточного року регулятором були скасовані обмеження для банків за кількістю можливих звернень за кредитами рефінансування овернайт.

clip_image003

Прогнози щодо інфляції

Минулого тижня Голова Національного банку України Валерія Гонтарєва в ході телемосту на конференції в Лондоні висловила свою думку про те, що в 2014 році інфляція в Україні може вирости до 17-19% під впливом девальвації гривні і підвищення регульованих тарифів. Також Гонтарєва повідомила, що НБУ переходить до нової для країни політики гнучкого обмінного курсу і інфляційного таргетування відзначаючи при цьому, що політику гнучкого курсу не слід плутати з реальною конвертованістю гривні, перспектива якої вимірюється роками. Перехід же до політики інфляційного таргетування, за словами глави Нацбанку, буде поступовим, протягом року.

Депозити знову ростуть

За червень цього року депозити фізичних осіб зросли на 0,4%, або на 1,5 млрд. грн. (без урахування валютних коливань), – повідомляється на сайті Нацбанку. У травні 2014 відбулося їх скорочення на 4,3%, або на 15,8 млрд. грн., – Повідомляється на сайті НБУ. Згідно з повідомленням, за підсумками червня зростання залишків коштів фізичних осіб на рахунках банків (у межах 2 – 5%) зафіксовано в більшості областей України. В окремих областях, зокрема, в Херсонській, Кіровоградській, Закарпатській та Житомирській, кошти фізосіб на рахунках банків збільшилися на 9%, 6%, 5,5% і 5,2% відповідно.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?