Новини світу кредитування та банківських послуг.

«Золоті» карти банків: умови і можливості

Якщо зазирнути сьогодні в гаманець середньостатистичного українця, то в ньому неодмінно виявиться мінімум одна пластикова картка. І нехай поки українці частіше користуються картами, щоб здійснити операції зняття готівки, проте з кожним роком число користувачів «пластику» зростає.

У другому кварталі 2013-го, за даними НБУ , з 321 млн операцій за банківськими картками 132 млн – це безготівкові платежі. Тобто вже 41% операцій в Україні здійснюється за допомогою платіжних карт. Разом із зростанням інтересу і звиканням до безготівкових розрахунків українці поступово починають перебирати банківськими картами.

bigНа рівень вище
Сьогодні багато клієнтів банків переходять зі стандартних карт на карти рівня Gold. Мова йде не тільки про заможних громадян, а й про представників середнього класу, передусім жителях мегаполісів. Карти Gold цікаві їм з різних точок зору: статус, велика захищеність за рахунок наявності не тільки магнітної стрічки, а й чіпа, а також наявність різних бонусних програм.

Самі банкіри також активно розробляють продукти, супутні зростанню популярності карток Gold. “З початку року число карток класу Gold в нашому банку зросла на 55 тисяч. У першу чергу такий великий приріст держателів золотих карт обумовлений запуском нового продукту – кредитної картки «Gold-Максимум», яка поєднує в собі престиж золотий і переваги кредитної карток “, – розповів” Мінфіну “директор з розвитку продукту« Кредитна картка » Альфа-Банку (Україна) Олексій Пузняк.

У банку “Надра” , як зазначає заступник директора з роздрібного бізнесу Віталій Бачинський, збільшення числа карток склала 50%. Одним з головних чинників зростання стала акція банку, в рамках якої клієнтам, що відкрили депозит, пропонувався пакет з безкоштовним обслуговуванням картки преміум-рівня.

Але примітно, що зростання числа клієнтів з картами Gold відбувається не тільки за рахунок акцій і нових продуктів банків. Українців не лякає навіть той факт, що карти цього рівня вже вимагають додаткових витрат. Іноді банки не стягують плати за випуск карти, але платити доведеться за річне обслуговування. Так, наприклад, в Ощадбанку , Креді Агріколь Банку і ПУМБі плата за випуск картки відсутній, але щорічний платіж за її обслуговування складає від 150 до 699 грн. У ВТБ банку , Хрещатику і Universal Bank обслуговування по карті відсутня, а за випуск карти потрібно заплатити від 250 до 450 грн. У Укргазбанку «золоту» карту можна придбати за 1 тис. грн.

Заохочення бонусом

Додаткові витрати на карту рівня Gold можуть компенсувати різні бонусні програми, які пропонуються їх власникам. Приміром, оформивши картку класу Gold, можна користуватися знижками при бронюванні квитків, готелів, здійсненні покупок.

«Власник картки класу Gold, в першу чергу, претендує на високий рівень обслуговування і особливе ставлення, в тому числі в зарубіжних поїздках. Також тримач золотої карти отримує знижки, бонуси та інші привілеї від платіжних систем Visa і MasterCard, як в Україні, так і по всьому світу », – каже Олексій Пузняк.

Власники карток Visa Gold можуть отримати 5% знижку на сервісне обслуговування автомобілів марки Volkswagen на СТО або 3% при купівлі квитків економ класу та 5% на квитки бізнес класу МАУ. З картою Mastercard Gold можна скористатися знижкою в мережі ресторанів «Козирна карта» або ж 5% на обслуговування в одному зі столичних салонів краси.

Крім цього, «золота» картка – це ще й підтвердження платоспроможності клієнта. Так, наприклад, якщо в готелі, через технічні неполадки неможливо провести оплату, володареві преміального пластику все одно нададуть номер, поки питання не вирішиться.

Крім привілеїв, гарантованих платіжними системами VISA і MasterCard, банки можуть пропонувати власникам «золотих карт» додаткові послуги та сервіси. Наприклад, це може бути безкоштовний sms-сервіс, підвищена ставка по банківському рахунку, знижки на користування банківської осередком та інше.

За словами, провідного експерта сектора управління портфелем карткових продуктів OTP Bank Олексія Затолюк, карта Gold дає також клієнту можливість термінової заміни карти або термінової видачі готівки у випадку втрати, крадіжки або пошкодження картки за кордоном.

«Власниками преміальних карт є українці віком 25-35 років, які працюють у великих або середніх компаніях. Як правило, це менеджери середньої і вище ланки, а також особи, які займаються професійною діяльністю », – додає Олексій Затолюк. За його словами, клієнти даного сегмента мають стабільний дохід на рівні середнього і вище.

У майбутньому “золотих” карт банкіри не сумніваються. «Кількість« золотих »карт буде тільки збільшуватися. Клієнтам вигідно мати банківську картку преміум-класу, отримуючи при цьому широкий спектр привілеїв за доступні кошти », – резюмує Віталій Бачинський.
Скільки потрібно заплатити за “золоту” карту в українських банках

Банки

Вартість випуску
Вартість річного обслуговування
% На залишок грошових коштів
Комісія за зняття готівки у своєму банкоматі

ВТБ Банк
749 грн
безкоштовно
0%
без комісії

Альфа-Банк
299 грн
безкоштовно
0.20%
0.20%

Укргазбанк
1 000 грн
безкоштовно
16%
0,5%
(Min 1 грн)

Хрещатик
250 грн
безкоштовно
2%
0.50%

Platinum Bank (не працює з MasterСard)
500 грн
безкоштовно
2%
без комісії

Credit Agricole
безкоштовно
150 грн
8%
0,9%
+ 2 грн

Імексбанк
безкоштовно
250 грн
0.01%
0,8%
(Min 5 грн)

Сбербанк Росії
500 грн
420 грн
9%
без комісії

Надра Банк
безкоштовно
538,80 грн
15%
без комісії

ПУМБ
безкоштовно
699 грн
0%
без комісії

Дані: колл-центри банків

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?