Новини світу кредитування та банківських послуг.

Зниження ліміту розрахунків готівкою – коментарі експертів.

C 4 січня 2017 року НБУ знизив граничну суму розрахунків готівкою за участю фізичних осіб з 150 тис. Грн. до 50 тис. Грн. в день. Хто і як відчує на собі таке нововведення? 

В.о. Директора з розвитку роздрібного бізнесу Альфа-Банку Україна

Важливо розуміти, що зменшення ліміту готівкових розрахунків – один з важливих кроків до детінізації економіки та до цивілізованого ринку. Для покупців і продавців важливо також, що коли мова йде про великі суми, набагато спокійніше і безпечніше платити не готівкою, а карткою.


Начальник департаменту мережі дистрибуції роздрібного бізнесу Укрсоцбанку (UniCredit Bank)

На мою думку, дане рішення буде схвалене всіма зацікавленими сторонами.

НБУ застосовує інструменти «обмеження», переслідуючи абсолютно правильні цілі. Причому в даному випадку я б скоріше назвав це «стимулюючими» заходами, адже рішення про готівкові розрахунки до 50 000 грн. не обмежує економічні свободи громадян, а тільки призводить до зміни форми реалізації цих свобод.

Наш банк, зі свого боку, вже не перший рік мотивує клієнтів переходити в cashless і забезпечує для цього всю необхідну інфраструктуру і продукти. Таким чином, як сервісна організація ми дбаємо про безпеку наших клієнтів, їхній комфорт і доступі до сучасних сервісів і технологій. Як фінансова організація ми розуміємо, що перехід на безготівкові форми розрахунків призводить до зменшення собівартості операцій і зниження операційних ризиків.

Як для клієнтів, на мою думку, ключові зміни в поведінці на ринку нерухомості і автомобілів відбулися ще при введенні попереднього обмеження до 150 000 грн. в 2013 році. На щоденні покупки вплив зовсім вже мінімальний.

Сегмент luxury-покупок, ймовірно, відчує певні незручності, але, зокрема, наш банк готовий миттєво надати всі необхідні інструменти і сервіси як для торговців, так і для клієнтів, щоб усунути ці незручності.

Джерело: http://www.prostobank.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?