Новини світу кредитування та банківських послуг.

Зміни в нарахуванні пенсій в 2015 році.

Скорочення пенсії для працюючих, збільшення пенсійного віку для жінок з шкідливими або важкими умовами праці і зменшення пенсій для наукових співробітників. Деталі основних законодавчих новинок про пенсії, прийнятих з початку 2015 року.

По-перше, з першого квітня 2015 по 31 грудня 2015 тимчасово скорочені пенсійні виплати працюючим пенсіонерам.

clip_image002 Так, пенсії не виплачуються в період роботи особи на посадах, що дають право на призначення пенсії або щомісячного довічного грошового утримання в порядку і на умовах, передбачених законами України "Про статус народного депутата України", "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про судоустрій і статус суддів".

Це нововведення не стосується інвалідів I і II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

У період роботи на інших посадах пенсія, розмір якої перевищує 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, виплачується в розмірі 85 відсотків призначеного розміру, але не менше 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Після звільнення з роботи виплата пенсії поновлюється в повному обсязі.

По-друге, з 1 квітня збільшено пенсійний вік для жінок, які претендують на пенсію на пільгових умовах.

Працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, – за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць зможуть піти на пенсію після досягнення 50 років (як чоловіки, так і жінки), і при стажі роботи для чоловіків не менше 25 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах, і для жінок не менше 20 років, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах. Раніше жінки могли піти на пенсію за списком №1 у 45 років.

Працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, – за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць зможуть піти на пенсію після досягнення 55 років і при стажі роботи для чоловіків не менше 30 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах, і для жінок не менше 25 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах. Раніше жінки могли вийти на пенсію за списком №2 в 50 років.

Працівники освіти, охорони здоров’я і соціального забезпечення як і раніше зможуть виходити на пенсію незалежно від віку при наявності спеціального стажу роботи за переліком, що затверджується у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України. Але починаючи з 1 квітня 2015 спеціального стажу в 25 років недостатньо для виходу на пенсію. Збільшуватися він буде поступово і до квітня 2024 складе 30 років.

По-третє, істотно був скорочений розмір «наукових пенсій».

Відповідно до чинної редакції статті 24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» пенсії науковим співробітникам призначаються у розмірі 60% від їхньої заробітної плати. До 2014 року пенсії призначалися в розмірі 80% від заробітної плати вченого, а в 2011 і раніше – всі 90%.

Джерело: Prostobank.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?