Новини світу кредитування та банківських послуг.

Зміни в банківських справах: кому перестали довіряти?

Інтернет-портал «Мінфін» другий квартальний рейтинг українських банків, який характеризує стійкість банків. З моменту публікації останнього такого рейтингу в ньому відбулися певні зміни. Кому стали довіряти більше, а кому менше?

Отже, згідно з даними порталу, в «першу десятку» увійшли 6 банків, які є частиною міжнародних банківських холдингів і 4 банки з «українським корінням», в тому числі і два державні банки. Так, самим стійким за підсумками першого кварталу поточного року виявився Креді Агріколь Банк. В цілому слід відзначити той факт, що середній бал «топ-10» дещо зріс, що може говорити нам як про поступове відновлення системи, так і про налагодження ситуації у найбільших гравців ринку банківських послуг. Так, в четвертому кварталі 2012 року середня оцінка «1 – кращих» склала 4,12, тоді як у першому кварталі 2013 року вдалося отримати середній бао на рівні 4,13. Не залишимо без уваги і той факт, що серед 10 кращих банків країни відбулися деякі зміни.

1346830336_dollar-grivna1-300x194У першу чергу, з пошаною проводжаємо з «топ-10» ВТБ банк, що втратив 4 позиції. У даній ситуації велике значення мав факт зниження кількості та якості активів, через що постраждала прибуток і власний капітал банку. Відповідно, такі зміни просто не могли не змінити стабільності банку та очікувань щодо такого. Слідом за ним вирушив і Укрексімбанк, який, втім, не випав з «десятки», втримавшись на 9-му місці. Так само слід відзначити значний зліт УкрСибБанку, який один опинився на 6-му місці, заодно і увійшовши до «топ-10». Чи жарт, підвищення на 7 ступенів відразу – всього за квартал! Ну і, звичайно ж, не можна не помітити, що раніше мешкав на 4-й позиції Креді Агріколь Банк раптом зовсім очолив список, підтягнувши з собою і мешканця 8-й позиції – нині «срібло» рейтингу, Дельта Банк.

Чималий вплив на розташування сил у банківських рядах зіграло довіру і лояльність клієнтів банку. Зросли роздрібні портфелі, що так само важливо. Звернути особливу увагу так само стоїть на зростання власного капіталу і прибутку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?