Новини світу кредитування та банківських послуг.

Зміни на депозитному ринку влітку 2015 року?

Які основні тенденції в сегменті депозитів фізичних осіб спостерігаються за останній місяць? Які прогнози експертів за депозитними ставками та іншим параметрам вкладів? Опитування банківських співробітників.

Директор департаменту розвитку та підтримки роздрібного бізнесу Промінвестбанку

У червні позитивні тенденції квітня-травня отримали продовження. Відтік коштів з депозитних рахунків призупинився, а приплив вкладів продовжився, причому навіть з більш прискореним темпом. Разом з тим, розмір ставок за традиційними вкладами у гривні в цілому по ринку знизився на 1,5-2%.

Найбільш затребуваними залишаються короткострокові депозити до 3-х місяців, з щомісячною виплатою відсотків на суми до 200 тис. грн., з можливістю поповнення, дострокового зняття і без штрафних санкцій.

imageТобто на тлі загальної нестабільності, зниження рівня доходів і платоспроможності населення, песимістичні настрої серед вкладників все ще переважають – клієнти воліють мати вільний доступ до своїх коштів.

Разом з тим, ситуація на банківському ринку взяла курс на поступову стабілізацію. Паніка припинилася. Довіра до банків зростає, люди активніше повертають гроші в банківську систему.

Якщо моделювати розвиток ситуації в короткостроковому горизонті на період наступних пару місяців, то, швидше за все, розмір ставок за вкладами кардинальним чином не зміниться. Економічних передумов для їхнього істотного підвищення або зниження поки немає. Хоча багато в чому майбутній тренд буде залежати від ряду зовнішніх факторів, в тому числі динаміки і вектора стабілізації політичної ситуації в країні.

Директор департаменту роздрібного бізнесу « Комерційного індустріального банку »

Ключова зміна в частині депозитних пропозицій минулого місяця – початок запуску термінових вкладів, що не допускають дострокове розірвання. Низка фінустанов вже презентували такі продукти, інші знаходяться в стадії розробки та впровадження. Але немає ніяких сумнівів, що до кінця літа кожен платоспроможний банк запропонує своїм клієнтам такі депозитні програми.

В іншому змін небагато: ставки залишаються на колишньому високому рівні, клієнти все ще не готові розміщувати кошти на терміни понад 1-3 місяців, а перевагу віддають коротким тижневим і двотижневим вкладами з регулярною виплатою відсотків і автопролонгацією.

Член правління ОТП Банку.

Дуже багато залежить від політики НБУ, спрямованої на зниження облікової ставки, що служить орієнтиром для ринку, і збереження стабільності на валютному ринку.

Не виключено, що зниження ставок за депозитами до докризових значень станеться протягом року. Хоча я не виключаю, що через очікування можливої девальвації гривні процес зниження ставок по депозитах дещо затягнеться. Тим не менш, в найближчій перспективі можливе їх скорочення до рівня 18-19% річних.

Заступник голови правління з питань роздрібного бізнесу УкрСиббанку BNP Paribas Group

Сьогодні українці віддають все більшу перевагу короткостроковим депозитам (на термін до 3 і 6 місяців) у гривні, що пояснюється фінансовою нестабільністю в країні. При цьому іноземну валюту вкладники готові розміщувати на більш тривалі терміни. Також зростає попит на карткові рахунки з функціональністю ощадного рахунку, тобто з нарахуванням відсотків і можливістю вільного зняття коштів.

Що стосується розмірів депозитних ставок, то вони останнім часом істотно не змінювалися і підстав до їх зміни до кінця року я не бачу. Якщо ставки і будуть переглядатися протягом року, то вкрай незначно.

Великі банки, які дотримуються зваженої і консервативної політики, збережуть ставки на середньоринковому рівні. У свою чергу, дрібні банки можуть пропонувати розмістити кошти під 25-26% річних.

Більш того, на ринку вже давно є передумови для зменшення депозитних ставок, адже чим дорожче банк залучає ресурси, тим дорожче в підсумку обходяться кредити населенню. А населення сьогодні не готове переплачувати за кредитами.

Розмір відсоткових ставок залежить від цілей, для яких призначений рахунок. Так за накопичувальними рахунками (з можливістю поповнення та зняття коштів, без обмеження суми та строку зберігання коштів) ставки становили 5-12% річних. По рахунках з більш жорсткими умовами поповнення та зняття, а також з обмеженим терміном дії ставки становили до 20%. По рахунках для щоденних банківських операцій пропонуються мінімальні відсоткові ставки.

Джерело: Prostobank.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?