Новини світу кредитування та банківських послуг.

Зміни курсу гривні за тиждень

Міжбанк прокинувся. НБУ вийшов на ринок, торги вперше за тиждень подолали обсяг в 400 млн доларів, а гривня за підсумками торгової сесії четверга, 7 липня, зміцнилася на три копійки.

Чого очікувати від сьогоднішньої торгової сесії на міжбанку було не дуже зрозуміло. З одного боку ринок був млявим з самого початку тижня, ніхто з його учасників не поспішав форсувати події, тому котирування долара з минулої середи практично не змінювалися. Не особливо вражали і обсяги торгів. На міжбанку в останні превалювали дрібні угоди, а пропозиція валюти було посереднім, аж до того, що навіть НБУ два дні поспіль вважав за краще не виходити на ринок з аукціонами. Купувати було нічого.


Вчора Нацбанк дав імпортерам можливість задовольнити свої основні заявки, не втручаючись в хід торгів. У підсумку – 374,83 млн. доларів у обсягами і 512 угод за день, що говорить про їх дрібний характер, що властиво операціями за участю імпортерів.

Ті, хто здавав валюту, робили це вчора неохоче, звідси і подорожчання котирувань купівлі долара. Але в четвер все змінилося. На ринок прийшла нереалізована раніше валютна виручка експортерів, що через брак належного попиту з боку покупців долара дозволило Нацбанку вийти на ринок з аукціоном.

Регулятор заявив про намір купити 50 млн. доларів, що він і зробив. Максимальний курс аукціону – 24,82 грн / $, по ньому НБУ задовольнив 26% всіх заявок. Мінімальна ціна покупки долара склала 24,8150 грн за долар.

Всього ж банки запропонували Нацбанку купити на 14,9 млн. доларів більше валюти, але в НБУ вирішили обмежитися первісної заявкою, очевидно, розраховуючи провести аукціон і завтра.

Сказати, що попиту на валюту не було зовсім теж не можна. НБУ просто викупив з ринку надлишки валюти. В іншому ж обсяги торгів четверга хороші – 512 угод на 499,13 млн. доларів. Середньозважений курс – 24,8148 грн / $.

Як результат, гривня зміцнилася на 3 копійки. Підсумковий курс торгів – 24,80 / 24,81 грн / $. Той факт, що зростання гривні не зупинив навіть аукціон НБУ, говорить про те, що зараз на ринку попит на долар об’єктивно нижчий за пропозицію. Про це свідчить і мінімальний розрив між курсами продажу і покупки американської валюти. Це стосується і євро, де спред теж мінімальний. Сьогодні торги по євро завершилися на 27,4759 / 27,5850 грн / євро. Рублевий ринок закрився по 0,3873 / 03878 грн / рубль.

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?