Новини світу кредитування та банківських послуг.

Зміна умов іпотеки. Взяти іпотеку буде складніше

Зростання цін на сучасну нерухомість, а також недавня фінансова криза, в результаті якого банки істотно підвищили вимоги до позичальників, повною мірою змогли відбитися на сьогоднішньому іпотечному кредитуванні. Взяти іпотеку буде набагато складніше: безліч банків відзначають істотне зростання кількості відмов у видачі іпотечних кредитів. Умови на ринку істотно змінилися, тепер близько 40% людей, які бажають взяти іпотеку, повною мірою не відповідають вимогам, виставленим банкірами. Головні причини відмов: непогашені кредити, погана кредитна історія і невисокий рівень доходів.

Співробітники багатьох фінансових організацій також відзначають той факт, що умови іпотеки вже не по кишені всі групі клієнтів, у яких на обслуговування іпотеки йде близько половини сукупного доходу всієї родини. Кількість цих сімей, які взяли іпотеку, в загальному обсязі – 60%. Зберігається також тенденція до зростання кількості позичальників, основні умови іпотеки для яких є важкоздійснюваними.

Фактори, які змінили умови іпотеки

smena_usloviy_ipotekiБанкіри, а також їх клієнти головним чинником погіршення умов іпотеки вважають зростання цін на житло, який веде до збільшення середньої суми іпотечного кредиту . Внаслідок взяти іпотеку зараз можуть тільки родини з дуже високим рівнем доходу. У 2010 році умови іпотеки можуть повною мірою виконати тільки ті позичальники, сімейний дохід яких – близько 100 тис. руб. на місяць. Звичайно ж, дана цифра змінюється в залежності від суми та терміну позики. При цьому ціна квадратного метра житла як у Санкт-Петербурзі та Москві, так і в інших містах-мільйонниках (Єкатеринбурзі, Нижньому Новгороді, Пермі, Краснодарі, Самарі, Волгограді, Новосибірську) продовжує зростати.

Другий фактор, який не дозволяє взяти іпотеку багатьом потенційним позичальникам, – це фінансова криза, яка позбавила банки так званих «довгих грошей», якими вони мали право кредитувати всіх своїх клієнтів . У результаті пропозиція з боку кредитних організацій істотно знизилося, і взяти іпотеку тепер набагато складніше: істотно підвищилися вимоги кредиторів, посилилися умови іпотеки.

Як можна взяти іпотеку в сформованих на сьогодні умовах?

Отримати іпотечний кредит тепер набагато складніше, але можливість взяти іпотеку і раніше збереглася. Змінилися тільки умови, але при відмінній підготовці та правильному підході отримати іпотеку можна. Рекомендується звернути особливу увагу на іпотечних брокерів, а також фахівців у сфері іпотечного кредитування, які здатні надати необхідну допомогу усім бажаючим взяти житловий кредит. Дуже часто кредитні брокери мають прекрасні зв’язку в банках і можуть якісно посприяти прийняттю щодо позитивного рішення про видачу відповідного кредиту. Наступна можливість – це залучення співпозичальників. У тому випадку, якщо умови іпотеки, а також вимоги банків підходять позичальникові, але з певної причини не підходить банку, залучення созаемщика може змінити рішення окремої кредитної організації. Рекомендується також звернути особливу увагу на спеціальні програми, які підтримуються Урядом, а також відповідними регіональними властями. На загальних підставах взяти іпотеку не можна, але бажаючий взяти кредит може цілком імовірно потрапити під умови програм, як, наприклад, «військова іпотека» або ж «іпотека для молодої сім’ї».

За умови, якщо позичальник все-таки твердо вирішив взяти іпотеку, цілком адекватно оцінює її умови, а також власні поточні та майбутні витрати і доходи, взяти іпотеку реально: за допомогою іпотечного брокера, спеціальних державних програм, а також власними силами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?