Новини світу кредитування та банківських послуг.

Зіпсована репутація і неплатоспроможні банки

Представляємо увазі читача огляд подій за минулий тиждень у банківській сфері та на периферії.

Стан виплат

Згідно інформації, наданої Фондом гарантування вкладів у вівторок, 23 червня, вкладникам Дельта Банку вже виплачено 2756000000 рн. Виплати колишнім клієнтам банку здійснюються через Ощадбанк, Укргазбанк, Укрексімбанк і Приватбанк. «Зараз виплати здійснюються за депозитними договорами, термін дії яких закінчився до 3 березня 2015 включно і за договорами банківського рахунку. Сума таких виплат складе 4,9 млрд. грн., а в загальному реєстрі сума до виплати вкладникам АТ «Дельта Банк» – 13,1 млрд. грн. », – йдеться в повідомленні Фонду.

Ще один неплатоспроможний банк

imageНа початку минулого тижня Нацбанк визнав банк Фінансова Ініціатива неплатоспроможним. Своє рішення регулятор пояснив тим, що з лютого поточного року протягом 180 днів, банк був зобов’язаний привести свою діяльність у відповідність до вимог законодавства України, чого так і не зробив. Як повідомляють в НБУ, переважна більшість вкладників фінустанови, вклади яких підлягають відшкодуванню Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, а саме 59 тис. осіб, або 92% отримають свої кошти в повному обсязі. Фонд гарантування вкладів фізичних осіб забезпечить клієнтам банку виплати гарантованої суми вкладів в обсязі понад 3,7 млрд. грн.

Зіпсована репутація

Як повідомили в Нацбанку, у списку банківських керівників і власників істотної участі із зіпсованою репутацією вже числиться 837 і 111 осіб, відповідно. У своєму повідомленні на сторінці в Facebook регулятор нагадує, що за новими правилами регулятора, в залежності від дій банкірів у минулому (навмисне банкрутство банків, відмивання грошей, визнання банку неплатоспроможним через недбалість та ін.) Їм може бути заборонено займати банківські посади або володіти банками протягом 3 – 10 років. За інформацією НБУ, деяким банкам було відмовлено в узгодженні керівників і власників істотної участі через їх перебування в «чорному» списку.

Завершення приєднання

Державний Укргазбанк в четвер, 25 червня, завершив процедуру приєднання активів і пасивів Банку Київ. «Це перший досвід в нашій країні застосування нового механізму підтримки фінансової стабільності – P & A, коли всі вкладники неплатоспроможного банку – юридичні особи, фізичні особи, причому і ті, які володіють вкладами більш гарантованої суми, стають клієнтами іншого, стабільно працюючого банку, з абсолютно вільним доступом до своїх коштів », – зазначив голова правління Укргазбанку Кирило Шевченко. Тепер для початку обслуговування у відділеннях Укргазбанку клієнтам Банку Київ необхідно звернутися до контакт-центру держбанку для реєстрації та перевірки інформації.

Зростання держборгу

Сукупний прямий і гарантований державний борг України в травні через розміщення єврооблігацій на $ 1 млрд. під гарантії США збільшився на 0,5%, або на $ 1310 млн., – до $ 67660 млн., – повідомило Міністерство фінансів України. У міністерстві зазначають, що завдяки стабільному курсу гривні в гривневому вираженні зростання держборгу також склало 0,5%, або 6690 млн. грн., – до 1,424 трлн. грн. Однак через різку девальвацію гривні в перші два місяці цього року в цілому за підсумками січня-травня, за даними Мінфіну, загальний держборг у гривневому вираженні збільшився на 29,4%, або на 323 290 000 000 грн., Тоді як валютний скоротився на 3,1%, або на $ 2,15 млрд.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?