Новини світу кредитування та банківських послуг.

Життя за законами МВФ: на що розраховує бізнес

Сьогодні Міжнародний валютний фонд ухвалив рішення щодо чергового траншу на користь України. Журналісти дізналися про очікування бізнесу від нового витка співпраці з МВФ.

Україна завершила перший перегляд розширеної програми фінансування МВФ (Extended Fund Facility Arrangement, EFF) і у вівторок направила Крістін Лагард, директору-розпоряднику Фонду, оновлене лист про наміри по меморандуму про економічну і фінансову політику.

clip_image002[4] Лист підписали президент України Петро Порошенко, прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, міністр фінансів Наталія Яресько та глава НБУ Валерія Гонтарєва.

«Мета Мінфіну – стабілізувати економіку України і відновити її зростання з початку 2016 року. Новий транш і реформи посприяють відновленню економіки і зміцнять довіру до України »- йдеться в повідомленні на сайті відомства.

Міністерство зазначає, що підписання меморандуму слід за виконанням Україною переліку попередніх заходів, які були узгоджені з МВФ. І насамперед – з прийняттям 16 липня Верховною Радою чотирьох законопроектів: №2045а про поліпшення системи гарантування вкладів фізичних осіб та вирішенні гострих проблем з прозорістю та ефективністю роботи Фонду гарантування вкладів фізосіб (ФГВФО), №2956 про механізми впливу на підприємства-боржники «Нафтогазу Україна », №2873 щодо уточнення підслідності Національного антикорупційного бюро та №2029а з регулювання у сфері комунальних послуг. Ці закони – частина реформування сектору державних фінансів, посилення захисту прав українських вкладників та антикорупційної сфери.

За словами глави інвестиційної компанії Concorde Capital Ігоря Мазепи, зараз в України з Фондом найяскравіші, перспективні і доброзичливі відносини за всю історію.

Втім, без політичної волі та реальних, а не косметичних реформ зміни в економіці навряд чи настануть. Адже поки що владі не вдалося ні зменшити рівень корупції, ні налагодити ефективну роботу фінансової системи, ні оздоровити держапарат для можливості адекватної роботи середнього класу.

«Політичному класу необхідно ще більше засукати рукави і зайнятися відповідальною роботою – оздоровленням держфінансів через балансування доходів і витрат держбюджету і всього держсектору, приватизацією держпідприємств (крім найбільш стратегічно важливих), очищенням судової гілки влади» – стверджує керівник аналітичного підрозділу групи ICU Олександр Вальчишен.

Світло МВФ в кінці тунелю

«Зовнішні кредитори України обіцяють фінансування під конкретну програму реформ, і в цих реформах ми як бізнес зацікавлені не менше МВФ. Банки чекають, в першу чергу, стабільний ринок і здорову економіку, адже благополуччя населення безпосередньо впливає на успішність розвитку фінансових установ. Ми знаємо, що цілий ряд банків – більше 50 – вже покинули ринок з ряду причин, серед яких і неможливість поповнити капітал. В результаті поточної очистки залишаться тільки найсильніші. Ті, які бачать світло в кінці тунелю »- впевнений голова правління УкрСиббанку BNP Paribas Group.

За його словами, це світло безпосередньо залежить від наявності зовнішньої підтримки – як політичної, так і економічної.

Нагадаємо, що новий транш повинен піти на підтримку золотовалютних резервів.

«З точки зору комерційного банку програма МВФ підтримує найголовніше – стабілізацію фінансової системи: поповнення золотовалютних резервів НБУ , жорстку бюджетну дисципліну уряду і незалежність Національного банку. Все це допоможе тимчасово стримати девальвацію гривні та інфляцію в країні, оскільки програми МВФ не вирішують наших системних проблем »- попереджає голова правління Кредобанку .

За його словами, всі ці фактори дають короткий перепочинок у вигляді декількох валютних кредитів і тимчасової стабілізації. Вони не дадуть економічного зростання і здатності самими заробляти валюту за рахунок експорту.

«Крім спроб утримати ситуацію« як є », всі зусилля повинні бути спрямовані на ефективні реформи і запровадження дієвих інструментів для боротьби з корупцією. Тільки це зможе в короткі терміни повернути Україну довіру інвесторів. Один із шляхів щодо залучення інвестицій в реальний сектор економіки – це розвиток експортних напрямків бізнесу »- вважає директор з продажу United Minerals Group.

Допомога Фонду дозволяє якийсь час зберігати стабільність і стійкість економіки. Однак без цільового фінансування інвестиційних проектів або стимулюючих економіку програм кредити не закладають фундаменту для майбутнього зростання.

«В даний час надання кредиту відбувається в умовах проведення непопулярних, але необхідних реформ в країні. Тільки реальні зміни в Україні дозволять поліпшити бізнес-середовище та штовхнуть економіку вгору »- констатує Сергій Мельниченко.

За його словами, бізнес чекає від нового етапу співпраці з МВФ нетривалої стабілізації ситуації та зменшення недовіри міжнародних партнерів до країни.

Джерело: Forbes.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?