Новини світу кредитування та банківських послуг.

Житлова субсидія 2015 в деталях.

Весна-2015 принесла не тільки нові цифри в рахунках за комунальні послуги, але і нові можливості для тих українців, яким ці ціни не по кишені. Тепер отримати субсидію зможе значно більше людей, ніж раніше. Змінилася і схема нарахування пільги.

Бюрократію скасували

Одна з найприємніших новин, пов’язана з новими правилами призначення субсидії – те, що більше не доведеться збирати довідки про доходи кожного члена сім’ї або про їх відсутність. Субсидія буде призначатися на підставі тільки двох документів: заяви та спрощеної форми декларації про доходи та витрати (на 1 аркуші). Немає необхідності надавати довідки про доходи, в тому числі і для працюючих осіб. Заявнику спочатку повірять «на слово», призначать субсидію, а вже після цього органи соціального забезпечення будуть перевіряти достовірність цих даних, розсилаючи запити до відповідних підприємства, установи та організацій.

clip_image001Якщо установа знайде інформацію, яка вкаже на обман, то нараховану субсидію доведеться повернути в двократному розмірі.

Форму, яку потрібно заповнити, обіцяють покласти в поштову скриньку разом з комунальними рахунками вже в квітні-2015. Виглядати вона буде так:

clip_image003

Заповнені документи потрібно буде віднести особисто або надіслати рекомендованим листом в районне Управління праці та соціального захисту населення за місцем вашої реєстрації.

Важливий нюанс: якщо ви отримували житлову субсидію протягом опалювального сезону 2014/2015 року, то вона автоматично продовжується на основі документів, поданих вами раніше.

Список «клієнтів» розширили

Тепер субсидію призначають на довше, і скористатися нею зможуть набагато більше українців, ніж раніше. Субсидія призначається на 12 календарних місяців з моменту подачі заяви та продовжується автоматично на новий період, якщо у заявника не відбулося жодних змін. Скасовуються всі обмеження щодо майнового стану осіб, що звертаються за призначенням субсидій. Втім, заповнену форму потрібно буде подати другий раз на рік – у жовтні.

Вперше субсидію зможуть отримати власники двох квартир або будинків і двох автомобілів. Крім цього, тепер субсидію призначать навіть сім’ям, в яких є безробітні члени, які не стоять на обліку на біржі зайнятості.

Не буде перешкодою і здача квартири в оренду – ні для орендарів, ні для орендодавців. За умови, що орендна плата перераховується офіційно, на банківський рахунок. Реєстрація орендарів на житлоплощі – також не потрібна для отримання субсидії.

Єдина можлива перешкода на шляху до субсидії – це якщо хто-небудь із зареєстрованих або фактично проживаючих за вашою адресою осіб протягом останніх 12 місяців до дати звернення за субсидією купив що-небудь ціною понад 50 000 гривень. Закон детально перераховує можливі варіанти покупки:

  • земельну ділянку;
  • квартира або будинок;
  • автомобіль або інший транспортний засіб;
  • будівельні матеріали чи послуги будівництва, а також ремонт житла, авто, мобільного або телефонного зв’язку;
  • інші товари довгострокового вжитку;
  • медичні послуги (з винятками).

Що стосується медпослуг, вартість яких перевищує 50 000 гривень, то таке обмеження встановлено лише для послуг, не пов’язаних із забезпеченням життєдіяльності. І, мабуть, в даному випадку, необхідно запастися медичним висновком про те, що та чи інша медична маніпуляція вартістю понад 50 тисяч гривень пов’язана саме із забезпеченням життєдіяльності людини. Судячи з категоричною формулюванні пункту Положення, за наявності таких витрат (покупок) субсидія просто не буде призначена.

Важливий момент: якщо у вашій родині відбулися які-небудь зміни, які можуть вплинути на отримання субсидії – наприклад, у кількості зареєстрованих на житловій площі або ви купили щось дорожче 50 000 грн., то вам потрібно протягом місяця повідомити про це в орган соціального захисту.

Підраховуємо можливість

Субсидію оформляють на одного з членів сім’ї, на якого відкрито рахунок по оплаті комунальних послуги який живе в квартирі або в будинку – незалежно від того, зареєстрований він там чи ні. Орендар житла з офіційним договором оренди також отримає субсидію, якщо на нього оформлений рахунок по оплаті компослуг.

Для розрахунку субсидії постанова Кабміну пропонує дуже складну формулу. Суть її в тому, що українці можуть оплачувати комунальні послуги в зменшеному розмірі – який залежить від щомісячного загального доходу.

Щоб розібратися в розрахунках, розглянемо їх послідовність на простому прикладі. Припустимо, що сім’я складається з подружньої пари. Чоловік заробляє щомісяця по 2500 гривень, а дружина – 2000 гривень. Зверніть увагу – для розрахунків беруть суму до сплати податків.

У разі квартплати – для розрахунків використовують розмір доходів за попередні шість місяців, а в разі оплати газу – за один рік. Припустимо, що сума щомісячного рахунку за комунальні послуги у нашого подружжя становить 500 гривень.

Отже, за шість місяців сім’я заробляє (2500 + 2000) * 6 = 27000 гривень. Ділимо дохід на шість місяців і на двох членів сім’ї – виходить 2250 грн.

Потім ділимо отриманий дохід на актуальний прожитковий мінімум – в даному випадку 1176 гривень. Виходить 2250/1176 = 1,91. Після цього ділимо на 2 (це базовий коефіцієнт доходу для призначення субсидії) і множимо на 15% (базова норма плати за комунальні послуги). 1,91 / 2 * 15% = 14,35% (за законом результат округлюється до двох чисел після коми).

Виходить, що у подружжя з нашого прикладу обов’язковий відсоток оплати кварплати становить 14,35%. У гривні це – 2250 * 14,35% = 322,88 гривень. Субсидія складе 500-322,88 = 177,13 гривень.

Важливо: розмір витрат та субсидії визначається окремо на кожний вид послуг. При цьому суму оплати послуги визначають пропорційно частині цієї послуги у загальній сумі рахунку.

Враховуємо норми

Нарешті, найголовніше умова призначення субсидії – це можливо лише в рамках соціальних норм споживання. При цьому для кожної послуги встановлені свої норми, є норми і по площі житла.

За словами експертів, використання соціальних норм при розрахунку субсидії – правильний крок. Введення соціальної норми житла та соціальних нормативів повинно, за задумом держави, сприятиме тому, що громадяни будуть оплачувати послуги відповідно до фактичним обсягом їх використання. А на те, наскільки розроблені державою соціальні норми відповідають дійсності, відповісти можна буде тільки після того, як почнуться проводитися оплати.

Незважаючи на те, що багато чого в схемі надання субсидій змінилося на краще, експерти попереджають: перш ніж судити про нові правила, потрібно дочекатися часу, коли вони перевіряться практикою. В цілому, описана Міністерством соціальної політики України схема надання субсидій спрямована на спрощення механізму надання субсидій населенню. Але про те, наскільки це буде відповідати дійсності, дізнаємося вже в травні поточного року.

Джерело: Prostobank.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?