Новини світу кредитування та банківських послуг.

Житло в кредит

У наш час придбати квартиру відразу у власність більшої частини населення практично недоступне. Вихід є тільки в придбанні житла в кредит. Як це зробити? В першу чергу розрахувати свої можливості по оплаті чималому позики, яку так чи інакше доведеться брати.

Для придбання житла варто подумати про іпотеку. При розрахунку, треба пам’ятати, що витрати на погашення кредиту не повинні, перевищувати 35-40% від сімейного бюджету. Не забувайте, що вельми чималих коштів потребують оформлення документів.

Спочатку варто оцінити, скільки сім’я здатна вкласти в первісний внесок. Якщо сума пристойна, не вистачає незначної суми, то варто не займатися іпотекою, а придбати квартиру додавши сюди суму споживчого кредиту. Звичайно, споживчий кредит дорожче, ніж відсотки по іпотеці. За те серйозна економія на витратах по оформленню іпотеки та обов’язковому страхуванню.

Якщо ж розрахунки не на користь накопичень і споживчого кредиту, залишається тільки іпотека.

Варто почати з вибору декількох банків, які пропонують свої послуги. Не варто відразу кидатися на низькі процентні ставки. Справа в тому, що, article493як правило, низький відсоток там, де банк вимагає виконання яких – то умов, які для вас можуть бути непідйомними. Наприклад, це може бути великий початковий внесок, або високий офіційний дохід, Буває, банк вимагає страхувати кредит в певній страховій компанії, де послуги на порядок дорожче.

Варто звернутися за телефоном в кілька банків і вибрати для себе прийнятну іпотечну програму. Серед всіх пропозицій залиште два-три. Підготовляйте три пакети документів і подавайте заявку у всі три банки. Тут є одна хитрість. Кредитополучатель нічого не втрачає, якщо банк дасть згоду, а він відмовиться від позики.

Зате гарантовано не втратите час. Наприклад, в одному банку вам відмовили, в двох інших дали «зелене світло». Ось тут і варто вибрати той, де найкращі умови. Адже економія навіть зовсім невеликої суми за один платіж, за роки кредитування виллється в значні кошти.

Тепер важливим питанням постає підбір житла, яке відповідає іпотечним вимогам банку. Наприклад, кімнати не розглядаються банком, як іпотечне житло. Виняток хіба, що якщо позичальник купує кімнату в комуналці, де інші вже їм викуплені. Далі, кредитор звертає увагу на стан самого житла. Це рік будівлі, технічний стан. Про такі речі, як обтяженість житла судовими, або якими іншими фотками, відразу ставлять дане житло в ряд невідповідних об’єктів. До речі, будь фінансова установа, яка виділяє іпотечний кредит, може вносити свої якісь вимоги. Тому варто це питання не забувати при виборі кредитора.

Є ще не маловажний питання. Наприклад, при досягненні певної домовленості між продавцем і покупцем, з продавця береться застава. Адже він може просто взяти і продати квартиру кому або іншому, поки документи не підписані і немає державної реєстрації угоди. Як правило, сума застави не значна, порівняно з основною сумою. Це, як правило, від 30 000 до 100 000 рублів. Сума невелика, але суттєва, якщо її втратити, відмовившись від угоди.

Ось далі є момент за розрахунками, між покупцем і продавцем. Не рідко порядок розрахунку між сторонами визначає фінансову установу. Видаватися можуть гроші, як готівкою, так і безготівковим способом. Кредитор вправі виплатити суму продавцю і до державної реєстрації, якщо останньому терміново потрібні гроші. Але ось за це доведеться заплатити.

Передають гроші, як правило, через банківську комірку. Доступ до неї, як правило, мають тільки всі учасники угоди. Це найбезпечніший спосіб оплати продавцю, якщо мова йде про готівки. Не рідко, коли банк може видавати кошти тільки в безготівковому варіанті. А за переведення в готівку бере серйозний відсоток. Все це треба враховувати при придбанні житла.

Ще до оформлення кредиту, варто поцікавитися умовами дострокового погашення, пенею за прострочення, умовами страхування. Адже всяке може статися, поки квартира буде в заставі.

У висновку зверніть увагу на правильність оформлення документів, якщо потрібно, потім отримати податкове вирахування. У випадки їх втрати, або помилках при заповненні паперів вельми проблематично потім його отримати.

Завдяки кредитам, житло стало набагато доступніше громадянам. Але питання це досить серйозний, як у виборі фінансової структури, яка видає позику, так і у виборі житла.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?