Сьогодні практично кожній людині знайомі слова «іпотека», «житловий кредит», і з такими поняттями головним чином пов’язані мрії багатьох про своє житло. Але з’являються сумніви в тому, як придбати житло в кредит і потім не пошкодувати про це.
Іпотекою називається кредит на придбання житла, який видається під заставу майна, в ролі якого можна прийняти і придбану житлову площу. Житловий кредит – кредит, який отримують для купівлі житла і завіряється безпосередньо поручителями.
Придбання квартири в кредит пов’язана з певними труднощами. Потрібно мати стартовий внесок, який буде дорівнює 15% від суми кредиту, а також поручителів, які будуть готові взяти за вас відповідну відповідальність щодо погашення зобов’язань перед банком. Оформлення кредиту на Вашу квартиру тісно пов’язане з багатьма «паперовими» справами: надання обраному банку безлічі довідок про доходи, заповнення анкет і паперів, а також їх подальше завірення у нотаріуса. Після повного проходження банківської комісії за кредитами, необхідно знайти відповідне Вам житло, провести його оцінювання і страховку. Такі процедури займають від пари тижнів до місяців, і в результаті дуже сильно вимотують позичальників. Але у кредиту на житло набагато більше переваг, ніж недоліків.
Головні переваги купівлі житла в кредит
Купується в кредит житло відразу ж ставати власністю позичальника. А, відповідно, гроші, які йдуть на погашення кредиту, вкладаються безпосередньо у власний будинок. У тому випадку, якщо вибрати покупку за готівку, то на накопичення необхідної суми піде пару років, і при всьому цьому доведеться оплачувати також і знімну квартиру або жити з кимось зі своїх родичів . Крім всього цього, поки йде час, в країні зростає інфляція, і Ваших заощаджень може просто не вистачити, а за встановленим житловим кредитом мають виплачуватися відсотки, величина яких була зафіксована або ж поступово зменшується. Іпотека видається на довгий термін, а це означає, що щомісячні платежі на повне погашення кредиту не сильно великі і навіть обтяжливі.
З іпотеки є відсотки переплати, але їх можна повністю покрити, якщо вдатися до допомоги житлових податкових відрахувань, величина яких складає близько 13% від ціни житла, що купується, але не більше 2 млн. рублів. Для цього кредит обов’язково повинен бути оформлений і застосований за її цільовим призначенням: якщо Ви берете кредит на свої невідкладні потреби, а купуєте житло, вирахування не буде.
Обов’язкове страхування всіх ризиків втрати права своєї власності на квартиру, а також повної втрати позичальником його працездатності, на правильне оформлення якого було витрачено дуже багато часу і грошей, служить своєрідною гарантією як для банку, так і, звичайно ж, для вас.
При підписанні договору на повне іпотечне кредитування і надання всіх потрібних паперів можна вдатися до допомоги іпотечного брокера. Він зможе підібрати вам найкращі іпотечні умови, а також найоптимальніший банк для кредиту.
Покупка житла в кредит може бути набагато вигідніше в тому випадку, якщо звернутися до спеціальних соціальних програмах, наприклад, «Житло молодій сім’ї» і «Доступне житло». Згідно з цими проектами ставки по відсотку набагато нижче і взагалі не вимагають стартового внеску.
Сьогодні є дуже великий вибір іпотечних програм і банків, які дозволять вирішити будь-які житлові проблеми.
Залишити відповідь