Новини світу кредитування та банківських послуг.

Жорстоке покарання. Який штраф беруть банки за 1 грн. недоплати

Банки дуже жорстко штрафують клієнтів за прострочення платежів за кредитами або ж якщо сума платежу навіть на 1 грн. менше необхідної. Іноді пеня досягає 25000%. Як уникнути банківських покарань .
На форумі banki.ua з’явився відгук клієнтки Дельта-Банк про те, що банк застосовує дуже суворі штрафні санкції у разі порушення умов кредитного договору.
«У липні я внесла за кредит платіж на 1 грн. менше покладеної суми (251 гривні). Просто помилилася. Мені призначили штраф у розмірі 250 гривень за порушення строків оплати кредиту. Хоча в попередньому місяці я внесла 255 грн. Невже за 1 гривню я повинна платити штраф? », – Скаржиться одна з відвідувачок форуму.
У результаті вийшло, що за 1 грн. недоплати, банк зажадав штраф у розмірі 25000%. І це не одиничний негативний відгук клієнтів, і не тільки на адресу Дельта Банку. Так, іноді ситуація буває і зовсім анекдотичною. При щомісячному платежі в 100 грн., Банк нараховує штраф 200 грн.
Правда, формально провини банку немає. «Підписуючи договір, сторони підтверджують свою згоду з усіма умовами, викладеними в ньому. Тобто якщо перераховані штрафи у разі прострочення передбачені в договорі, то їх нарахування є обгрунтованим. Згідно норм Цивільного кодексу України розмір неустойки (штрафу, пені) визначається договором, який укладається між сторонами », – зазначає Наталія Лада, начальник відділу правового супроводу роздрібного бізнесу АКБ «ІНДУСТРІАЛБАНК» .
У кредитному договорі, який підписує клієнт, є пункт, де обмовляється фіксований штраф у розмірі 250 грн. не залежно від суми і часу shtraf_350x278.jpg.aspxпрострочення. Менеджер в магазині або у відділенні банку дійсно не поспішає розповідати про недоліки кредитного продукту. Але якщо детально розпитати операціоніста, або навіть у оператора колл-центру про продукт і штрафних санкціях, то отримаєте чіткий і зрозумілий відповідь на це питання.
Методи банку, якими вони борються з боржниками, також досить суворі. Так, за словами форумчан, на наступний день прострочення надходять дзвінки з вимогою сплатити штраф. А якщо платіж не погашається, можуть і погрожувати. «Зараз дзвонять постійно, а в останній раз погрожували фізичною розправою», – говорить, один з відвідувачів форуму banki.ua. А ось завчасно надіслати смс позичальникові з нагадуванням про платіж банк не спромагається. Повідомлення приходить вже за фактом нарахування неустойки.
Але не один Дельта Банк встановлює фіксовані штрафи без урахування суми та строку платежу. Так, у ПриватБанку пеня за прострочення по кредитній карті становить 50 грн. Якщо позичальник не платить 30 днів, штраф злітає до 500 грн. У Альфа-Банку затримка платежу на 5 днів коштуватиме клієнтові 50 грн. Якщо заборгованість не погашена на п’ятий день, штраф складе вже 150 грн.
Інші банки, активно видають кредити готівкою або кредитні карти, налічують пеню в розмірі 1-10% від суми заборгованості за кожен день прострочення. Детальніше про комісії банків дивіться в таблиці: «Які штрафи застосовують банки за прострочення платежу».
Щоб не довелося платити штрафи, позичальникам варто пам’ятати кілька правил. «Перш за все, необхідно уважно читати умови договору, а особливо умови щодо відповідальності за невиконання умов договору (штрафу, пені)», – радить Наталія Лада. Також позичальникові потрібно звернути увагу на той факт, що при зарахуванні платежу в деяких терміналах знімається комісія.
Тому, потрібно стежити, яка сума приймається до оплати. Також платіж, який здійснюється через термінал або банкомат, не завжди приходить в банк за один день. Система залишає за собою право перераховувати гроші протягом трьох банківських днів. Тобто не варто чекати останнього дня погашення, а краще завчасно заплатити по кредиту. При цьому, якщо в одному місяці клієнт заплатив більше, ніж мінімальна сума погашення, це не означає, що наступного він може покласти на рахунок менше грошей.

Які штрафи застосовують банки за прострочення платежу

Банк
Штраф

Дельта Банк
150-250 грн.

Приват Банк
До 30 днів – 50 грн., Більше 30 днів – 500 грн.

Альфа-Банк
До 5 днів – 50 грн., Більше 5 днів – 150 грн.

Ідея Банк
0,15% за кожен день на суму простроченої заборгованості

Platinum Bank
0,3% за кожен день на суму простроченої заборгованості

Банк Ренесанс Кердем
10% на місяць на суму платежу

Питання нарахування захмарних штрафів можливо незабаром вирішать законодавчо. Ще навесні у Верховній Раді був зареєстрований законопроект обмежує пеню банків. Згідно з нормативним актом, сукупна сума неустойок (штрафи, пені), нарахована у зв’язку з порушенням зобов’язань, не повинна перевищувати десяти відсотків від основної суми кредиту.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?