Новини світу кредитування та банківських послуг.

Збитки банків та виплати вкладникам

Представляємо увазі читача огляд подій за минулий тиждень у банківській сфері та на периферії.

Виплати вкладникам

Минулого тижня Фонд гарантування вкладів повідомив про те, скільки отримають вкладники таких неплатоспроможних фінустанов, як банк Київська Русь і Астра Банк. Згідно з повідомленням, виплати вкладникам першого банку складуть 2446000000 грн., Що дорівнює 68% від загальної суми вкладів фізичних осіб в банці. Вкладники другого банку отримають 1402000 Грн.

clip_image001

Завищені ціни

Антимонопольному комітету, у зв’язку зі стрімкою девальвацією валюти, яка супроводжувалася підвищенням цін, додалося роботи, так як почастішали випадки порушення законодавства про захист економічної конкуренції найбільшими продовольчими торговельними мережами. В АМКУ стверджують, що в столиці зараз «фактично ринок діє в режимі суттєвого обмеження конкуренції в результаті антиконкурентних узгоджених дій його основних учасників».
У результаті відбувається необґрунтоване підвищення на 20-30% і більше цін на продовольчі товари, які платять кінцеві споживачі. В умовах погіршення соціально-економічної ситуації в країні, в тому числі посилення інфляційних процесів, такі дії торговельних мереж призводять до зростання соціальної напруги в суспільстві.

Зростання дефіциту

Дефіцит державного бюджету України за підсумками січня-лютого 2015 склав 8743000000 грн., що на 3465 млн. грн., або в 1,7 рази, більше дефіциту за аналогічний період попереднього року в розмірі 5279 млн. грн. Про це повідомило Міністерство фінансів України. Згідно інформації, наданої відомством, дефіцит зведеного бюджету України за звітний період склав 272 млн. грн., що майже в 9 разів менше показника за підсумками січня-лютого 2014 року. За два місяці 2015 року, порівняно з аналогічним періодом 2014 року, надходження до держбюджету зросли на 15,3% – до 60341 млн. грн., надходження до зведеного бюджету – на 9,7% – до 74754 млн. грн.

clip_image002

Збитки банків

Минулого тижня Нацбанк оприлюднив інформацію про те, що внаслідок знецінення гривні та необхідності формувати резерви за кредитами позичальників, платоспроможність яких погіршилася, за січень-лютий поточного року банки України зазнали збитків у розмірі 74500 млн. грн. Збиткова діяльність банків привела до зменшення їх регулятивного капіталу на 71,3 млрд. грн. з початку року, а також – до погіршення значення інших економічних нормативів і показників діяльності банків.

Німецький кредит – на Донбас

На брифінгу, що відбувся минулого тижня, віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко повідомив про те, що Кабмін має намір направити 500 млн. євро, які надав німецький банк КfW, на проекти з реконструкції доріг та відновленню мостів в Донецькій і Луганській областях.

clip_image003

Було відібрано кілька проектів по реконструкції доріг у Харківській, Луганській, а також Дніпропетровській області, кілька проектів з відновлення мостів у Донецькій і Луганській області – ті, які були зруйновані в результаті російської агресії … Також були відібрані декілька проектів з відновлення транспортної інфраструктури … запропоновано два проекти в Запорізькій і Донецькій, і Харківської області, які на сьогоднішній день пропускають через себе всю логістику військової техніки.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?