Новини світу кредитування та банківських послуг.

Заява на реструктуризацію кредиту: як правильно оформити

Особливості складання та використання документа

Невід’ємною частиною процедури реструктуризації кредиту є письмове звернення позичальника з проханням переглянути умови виплат по кредиту. Для цього оформляється заява на реструктуризацію кредиту – офіційний документ, на підставі якого банк і розглядає звернення клієнта.

clip_image001Більшість банків розглядають звернення клієнтів із заявою про реструктуризацію клієнта тільки при особистому візиті у відділення банку. Саме тут, клієнт заповнює цей документ, обгрунтовує причину, по якій змінися його фінансові обставини, і спільно з менеджером банку визначає передбачуваний розмір зменшеного щомісячного платежу. У той же час, деякі кредитні установи, надають клієнтові можливість заздалегідь завантажити з офіційного сайту заяву на реструктуризацію кредиту і зразок його заповнення. Це дозволяє значно заощадити час і клієнта, і співробітників банку.

Але навіть якщо банк не надає клієнту можливість віддалено завантажити зразок заяви на реструктуризацію кредиту, такий клієнт завжди може самостійно скласти таку заяву на підставі загальних вимог до цього документа і скориставшись як приклад заявою якогось іншого банку. Таку заяву, разом з підтверджуючими причину погіршення фінансового становища документами, позичальник може відправити в банк рекомендованим листом (бажано з описом вкладення).

Що повинно міститися в заяві на реструктуризацію кредиту

 • номер та дата кредитного договору;
 • сума наданого кредитного ліміту;
 • дата і спосіб першого платежу по отриманому кредиту;
 • розмір виплаченої суми заборгованості по кредиту, а також розмір кредитного боргу;
 • коли був здійснений останній платіж, дата першого простроченого платежу;
 • причина, по якій виплати були припинені (з докладним описом і наданням підтверджуючих документів);
 • який розмір щомісячного платежу є доступним до оплати на момент написання заяви.

На що звернути увагу при заповненні заяви на реструктуризацію кредиту

 • Уточніть – а чи пропонує банк, в якому ви отримали кредит, послугу реструктуризації. Це можна зробити написавши в ваш банк по електронній пошті, або скориставшись послугою онлайн-помічника на офіційному сайті кредитної організації.
 • Якщо банк передбачає можливість заздалегідь завантажити і заповнити заяву, то переконаєтеся, що зразок заяви на реструктуризацію кредиту відповідає останній редакції цього документа на офіційному сайті банку.
 • При визначенні причини, що послужила підставою для звернення із заявою про реструктуризацію кредиту, позичальникові не зайвим буде заздалегідь дізнатися в банку, які причини взагалі можуть служити такою підставою. Наприклад, в більшості банків, розраховувати на реструктуризацію можуть тільки ті позичальники, які були звільнені, призвані в армію, серйозно захворіли або стали інвалідами, пішли у відпустку по догляду за дитиною або втратили джерело додаткового доходу. Всі інші причини не є достатніми для розгляду можливості реструктуризації виданого кредиту.
 • Саму причину невиплат, бажано розписати якомога докладніше, з точним визначенням періоду, і обов’язково додати до заяви на реструктуризацію кредиту підтверджуючий документ (це може бути довідка з бухгалтерії за місцем роботи про звільнення або зниження зарплати, виписка з лікарняної картки, довідка від лікаря, довідка з військкомату і так далі).
 • Позичальник має право у заяві на реструктуризацію кредиту попросити банк розглянути конкретний спосіб, який бажано застосувати для реструктуризації – кредитні канікули, зміна процентної ставки, пролонгація виплат та зменшення платежу і так далі.

Таким чином, при складанні заяви на реструктуризацію кредиту найголовніше – чітко визначити причину, по якій ви не можете виплачувати кредит. Якщо причина об’єктивна, то банк, частіше за все, йде назустріч клієнту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?