Новини світу кредитування та банківських послуг.

Заява на реструктуризацію кредиту: нюанси заповнення

Рефінансування кредиту – це видача нового кредиту в рахунок погашення заборгованості по вже наявному. Іншими словами, банк дає свій кредит на виплату кредиту іншого банку. Звичайно ж, це вигідно для клієнта.

Основна перевага даної процедури – це значне пониження суми планового платежу за рахунок збільшення терміну кредитування. Також переглядається процентна ставка в меншу сторону. Вона встановлюється згідно зі ставкою рефінансування Нацбанку на момент укладення кредитного договору.

Реструктуризація банківського кредиту

Важливою особливістю цієї процедури є можливість подачі заяви в сторонній банк. У цьому випадку кошти виділяються на погашення заборгованості позичальника в першому банку.

Як тільки кошти перераховуються і надходить інформація про закриття кредиту, клієнт повинен почати виробляти планові платежі, згідно з графіком, в новий банк. Дана система досить популярна в інших країнах. Вона дозволяє фінансовим організаціям залучати нових клієнтів, які відчувають фінансові труднощі.

При зверненні в сторонній банк обов’язково потрібно пред’явити паспорт та довідку про доходи. Також необхідно пред’явити другий документ і, залежно від суми кредиту, оформити заставу (якщо це вимагає кредитор). В якості застави може виступати будь-яке нерухоме або рухоме майно, що перебуває в повній або частковій власності у позичальника. Оцінка проводиться за рахунок клієнта.

Після отримання схвалення, термін кредитування переглядається в більшу сторону. За рахунок цього сума планового платежу може зменшитися в кілька разів. До того ж процентна ставка також переглядається в меншу сторону.

Види і стратегії реструктуризації

Підставою для рефінансування заборгованості може служити не тільки наявність прострочення. Також це може стати бажання клієнта об’єднати декілька дрібних кредитів (навіть у різних банках) в один. Це дозволяє значно заощадити на страховках, а також на різних видах комісій. Сьогодні існує 3 види реструктуризації: відстрочка, розстрочка і комбінований вид.

Відстрочка припускає можливість не оплачувати основний борг від 1 місяця до 3 років. При цьому необхідно зауважити, що відсотки за користування кредитом клієнт зобов’язаний оплачувати щомісяця в повному обсязі. В іншому випадку будуть нараховуватися штрафні санкції, згідно з кредитним договором. Дана схема підходить тим, хто тимчасово переживає фінансові труднощі у зв’язку з втратою роботи, народженням дитини або чимось ще.

Розстрочка – це збільшення терміну кредитування за рахунок зменшення суми планового платежу. Іншими словами, один плановий платіж розбивається на 2-3 частини, що збільшує термін дії договору в 2-3 рази. Ця схема дуже вигідна, коли клієнт розуміє безвихідність ситуації. Тобто, кілька місяців не допоможуть йому повернути колишній рівень свого доходу. У цьому випадку має сенс платити довше, але менш помітними для сімейного бюджету частинами.

Комбінований вигляд припускає спочатку невелику відстрочку платежу, а потім розстрочку, враховуючи фінансове становище клієнта.

Заява на реструктуризацію кредиту

Єдиний зразок заяви на реструктуризацію кредиту, як правило, відсутній. Кожна фінансова організація пред’являє до заяви свої унікальні вимоги. Однак існує частина, обов’язкова для всіх організацій.

Заява про реструктуризацію позики або боргу повинна містити ім’я, прізвище та по батькові позичальника, прохання на розгляд даної заяви, зазначення виду кредитного продукту та номер договору. Також часто просять вказати діючу суму планового платежу і бажану. Чим менше буде дельта між діючим і бажаним платежами, тим вище ймовірність схвалення реструктуризації.

Також обов’язково потрібно вказати паспортні та контактні дані клієнта та поручителів. Ще однією вимогою фінансової організації є надання даних про роботодавця клієнта. Зокрема, необхідно вказати найменування організації, займану в ній посаду, її фактичний і юридичний адреси, а також контактні телефони.

Угода про реструктуризацію заборгованості

Договір реструктуризації боргу є, по суті, новим кредитним договором. Він включає в себе загальні положення, обов’язки сторін, інформацію про наданий продукті, а також санкції у разі порушення термінів оплати. На останній сторінці представлені реквізити сторін.

Важливим аспектом є необхідність парафування, тобто підтвердження своєї згоди з договором на кожній його сторінці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?