Новини світу кредитування та банківських послуг.

Заставне житло банку, особливості купівлі.

Квартири, які пропонують українські банки, бувають під добровільною або примусовою реалізацією. У першому випадку власники житла, які заборгували за кредитом, повідомили банку, що готові віддати своє майно. У разі примусової реалізації, швидше за все банк подав до суду на неплатника і людей з житла виселяє виконавча служба. При продажу заставного житла банки пропонують значні знижки в ціні, тому такі пропозиції цікаві клієнтам.
У разі добровільного продажу і банк і власник квадратних метрів зацікавлені в тому, щоб продати їх якомога дорожче. Тому, такі варіанти часто мають ціну, близьку до ринкової. Наприклад, банк Надра пропонує на своєму сайті трикімнатну квартиру в Миколаєві вартістю 37 2000 грн. Подібну квартиру в цьому ж місті на проспекті Миру ми знаходимо на сайті оголошень від агентств нерухомості вартістю 36 7000 грн.
Тим не менш, покупців на житлоплощу банку вдалося знайти дуже швидко: «Вже післязавтра запланована зустріч з покупцем. Прийдемо в квартиру і будемо оформляти документи. Але навіть якщо передумають, впевнений, що проблем з покупкою цієї квартири бути не повинно », – повідомляє працівник банку Євген.

kvartira_nadra_600x663.jpg.aspx

Якщо банківський варіант сподобався більше, можна спробувати заощадити на процесі покупки. Купуючи житло з добровільної реалізації банку, вам не доведеться платити за послуги агентів. А це 3-6 відсотків від вартості житла. Тим не менш, варто розуміти, що ріелтор під час операції є свідком підписання документів і запропонує вам договір купівлі / продажу. Якщо ж Ви домовляєтеся особисто, про незалежних експертів необхідно подумати самостійно. Це може бути хтось з ваших родичів або друзів.
Квартири з-під примусової реалізації, як правило, значно дешевше. Це своєрідна компенсація за незручності, які можуть статися під час придбання квартири. Оскільки перш ніж віддати вам житло виконавча служба повинна виселити з нього попередніх господарів, а потім продати його на аукціоні. І вам доведеться спочатку брати участь у торгах.
Як нам розповів представник відділу реалізації заставного майна Райффайзен Банку Аваль , Юрій, ймовірність стати переможцем аукціону і купити квартиру за стартовою вартістю велика: «Як правило великої кількості бажаючих на одну квартиру немає, тому цілком може трапитися, що квартира за низькою ціною дістанеться саме вам».
Купуючи житлоплощу-під примусової реалізації, необхідно розуміти, що залишати свої метри люди не бажають, тому можуть влаштувати протест виконавчій службі і відмовитися від виїзду, а якщо і виїдуть, то можуть продовжувати судові спори, претендувати на житло, а ви, як новий власник можете нажити собі ворогів. Дуже важливо знати, що якщо в квартирі живуть діти, закон буде на боці родини. Оскільки заборонено виселяти на вулицю неповнолітніх.
За участь в аукціоні банк запросить у Вас аванс 5% від вартості квартири. У ситуації, коли після торгів квартира попалася іншому учаснику, ваші гроші, протягом трьох днів банк повинен повернути на картковий рахунок. Якщо квартиру не вдається продати з першого разу, банки часто проводять повторні торги і знижують вартість на 30%.

Адвокат Дмитро Мітченок зазначає, що при примусовій реалізації дуже часто трапляється, що власники оскаржать у суді процедуру підготовки та проведення аукціонів. Тому не радить покупцям йти на торги без власного юриста: «Ось і сьогодні я зустрівся з такою ситуацією: покупець виграв на аукціоні, заплатив за квартиру, а попередній власник оскаржив процедуру торгів у суді. Сьогодні слухання в апеляційному.
Якщо сьогодні суд знову підтвердить рішення попередньої інстанції, що аукціон недійсний, повернути гроші, які заплатив покупець, буде неможливо. Такі суди – це швидше правило, оскільки в інтересах власника – якомога довше відтягувати процес виселення. Адже коли справа по квартирі лежить в суді, виселяти мешканців з будинку не можна ».
Заставне майно в кредит:
Якщо у вас немає всієї суми грошей на купівлю житла, і частину грошей ви хотіли б взяти в борг у банку, зручніше мати справу з квартирою добровільної реалізації. Кредити під примусовий продаж не дають.
Ще один варіант – переоформити кредит попередніх власників на себе. Якщо попередні власники брали кредит на квартиру до кризи 2008-го року, при його переоформлення, як правило, зберігається низька процентна ставка під 16% у гривні та 10% у валюті.
У будь-якому варіанті покупки, перш ніж віддавати гроші або підписувати документи купівлі / продажу або кредиту необхідно познайомитися з власниками житла, поцікавитися, чи не мають вони заборгованості по комунальних та інших платежах, чи готові виписатися з квартири.
Про що необхідно подбати, купуючи житло у банку:
1. Поспілкуватися з попередніми власниками і оглянути житлоплощу
2. Переконатися, що:
– Немає заборгованості перед комунальними та іншими службами;
– Не приписані чи діти, інваліди, тюремники;
– Готові виписатися господарі;
– Не накладено арешт на майно.
– У разі аукціону надруковано повідомлення про нього у двох газетних виданнях та на сайті Мін’юсту .
3. Подбати про законне проведення аукціону
4. Протягом 10-ти днів сплатити всю вартість майна або оформити кредит
5. Нотаріально оформити свідоцтво про право власності
6. Зареєструвати майно в БТІ

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?