Новини світу кредитування та банківських послуг.

Заощадження в золоті: чи є сенс?

Протягом 2013 ціна тройської унції золота знизилася на 366 доларів, а прибутковість «золотого» депозиту зараз становить в середньому 3,5-4% річних. Чи варто інвестувати в цей дорогоцінний метал?
В кінці 2012 року фінансові аналітики одностайно прогнозували зростання цін на золото, але в кінцевому підсумку почалося їх стрімке зниження.
«У 2013 році ринок золота просів майже на 22%. Вартість однієї тройської унції знизилася з 1681 $ до 1315 $. Основна причина криється в масштабному переході інвестиційного капіталу на ринок цінних паперів – фондові індекси в 2013 році показували рекордне зростання, золото знижувалося », – коментує ситуацію Олександр Михайленко, фінансовий аналітик Альпарі.

Мал. Динаміка зміни цін на золото в 2013 році *

zoloto_diagrama_650x339.jpg.aspx

* Джерело: Альпарі
Чи буде ця динаміка і надалі низхідній? Ситуація у великій мірі залежить від розвитку подій у світі. Експерти стверджують: якщо бюджетна криза в США затягнеться, і кредитні рейтинги цієї країни будуть знижені, ціни можуть піти вгору. Адже зазвичай попит на золото зростає паралельно зі збільшенням інфляційних очікувань.
Виникає питання: чи варто сьогодні інвестувати в цей дорогоцінний метал? З одного боку, ціни зараз, як ніколи, низькі. І купівля золота увазі менші витрати, ніж рік тому. Але ж невідомо, скільки ще триватиме таке падіння цін. І чи вдасться в потрібний момент реалізувати дорогоцінний метал за більш вигідною ціною.

«Така інвестиція залишається актуальною через можливого зростання інфляції і політичної невизначеності в США. Згідно зі статистикою WorldGoldCouncil обсяг покупок фізичного золота зростає, що говорить про те, що серед консервативних інвесторів зберігаються бичачі настрої, – стверджує Олександр Михайленко.При цьому необхідно розуміти, що золото – захисний актив з високою волатильністю цін, він не приносить дивідендів. Отже, покупка цього металу може бути виправдана при інвестуванні на період в 3 – 5 років ».
Існує кілька способів заробити на золоті. По-перше, злиток можна спочатку купити, а потім продати. Але комісії при купівлі / продажу досягають 10-15%. Тому, навіть за умов висхідної динаміки зміни цін, ваш прибуток буде нижче, ніж цього хотілося б. Крім того золото треба ще десь зберігати. А це – додаткові ризики і витрати.
Можна також відкрити «золотий» депозит. Середня прибутковість такого вкладення зараз становить 3,5-4%. Вклад можна відкрити у фізичному або нефізичних вигляді. У першому випадку клієнт купує дорогоцінний метал у фінустанови, а потім отримує суму вкладу та нараховані відсотки.
У другому куплене золото – «віртуальне», і його «зміст» обходиться власникові набагато дешевше. «Нефізичну золото завжди можна продати з мінімальними витратами, немає необхідності переплачувати за його зберігання та оцінку», – стверджує Олександр Михайленко.
Оформляючи вклад у золоті, варто також пам’ятати, що у разі банкрутства банку можна втратити все. Адже Фонд гарантування вкладів фізичних осіб не забезпечує такі депозити.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?