Новини світу кредитування та банківських послуг.

Закриваємо поточний рахунок, які правила

Які проблемні моменти можуть виникнути в процесі закриття поточного рахунка, як їх уникнути, і що потрібно зробити, щоб правильно закрити рахунок.

Начальника відділу депозитів і заощаджень UniCredit Bank
 

Для закриття поточного рахунка клієнту потрібно звернутися в банк і підписати відповідну заяву. Якщо у клієнта є заборгованість, її потрібно буде погасити. Якщо є залишок на рахунку, то його потрібно зняти.

При бажанні або необхідності після закриття рахунку клієнт може отримати довідку від банку про те, що його рахунок закритий.

Багато банків практикують самостійне закриття поточних рахунків, якщо залишок по них відсутній три роки, за цей період клієнт не ініціював жодної операції, і рахунок не є супутнім до іншого чинним продукту, наприклад, кредиту, депозиту і т.д. Такий порядок закриття рахунка повинен бути обумовлений у договорі з банком про порядок обслуговування поточного рахунку.

Старший експерт сектора розвитку роздрібного бізнесу ОТП Банку
 

Для успішного закриття поточного рахунка необхідно:

  1. Щоб рахунок не був пов’язаний з якими-небудь іншим продуктом в банку (наприклад, не був рахунком для списання комісії по інших рахунках в банку, не був пов’язаним з депозитами / ощадними вкладами, кредитами та ін.);
  2. щоб цей рахунок був нульовий, але в той же час не було жодних боргів по комісіям, прострочених платежів по кредитних продуктам у банку, пені;
  3. щоб за цим рахунком не було ніяких арештів або інших обтяжень (рішень суду та ін. держ. органів).

Клієнту необхідно пам’ятати, що для закриття рахунку необхідно подати заяву на закриття, в письмовому вигляді.

Начальник управління регіональних продажів АВАНТ-БАНКу

Порядок закриття банківського рахунок регламентується Інструкцією Національного банку України «Про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах».

Якщо ви плануєте закрити свій поточний рахунок в одному з банків, що діють в Україні, то перше, що необхідно зробити – написати заяву про закриття рахунку.

Заява може бути написана у довільній формі, але з обов’язковим зазначенням таких реквізитів: назва банку, повне ПІБ власника рахунку, ідентифікаційний номер, номер рахунку, який ви плануєте закрити. Внизу документа не забудьте вказати дату.

Підпис під заявою повинен поставити власник рахунку або уповноважена ним особа.

Перед закриттям банк повинен здійснити всі заплановані власником рахунку операції, наприклад, провести платежі, виплатити готівкові кошти і так далі. Таким чином, датою закриття рахунку вважається наступний день після проведення останньої операції за рахунком. А якщо на поточному рахунку не було коштів, то датою закриття рахунку буде та дата, яку ви вказали в заяві.

У випадку, якщо банк з якихось причин відмовляється видавати гроші, необхідно звертатися до суду з відповідним позовом.

Директор департаменту роздрібного бізнесу Комерційного Індустріального банку
 

Для того, щоб уникнути додаткових витрат, клієнту необхідно бути уважним ще на етапі відкриття рахунку і поцікавитися тарифами на його закриття.

Деякі банки передбачають платне закриття рахунку. Зазвичай така тарифікація застосовується фінансовими установами при наявності щомісячної комісії за обслуговування, а платне закриття дає можливість банку заробити або на обслуговуванні, або на закритті, залежно від вибору клієнта.

Інший варіант тарифікації – проведення певного рівня оборотів по рахунку або наявності на рахунку певного залишку. У такому випадку, плата за щомісячне обслуговування не стягується, а закриття рахунку проводиться без додаткової оплати для клієнта.

Таким чином, вже при відкритті рахунку клієнт повинен уважно прочитати умови тарифікації та приділити особливу увагу на вартість обслуговування і закриття рахунку.

Джерело:
Prostobank.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?