Новини світу кредитування та банківських послуг.

Законопроект “Про реструктуризацію іпотечних кредитів у валюті” – думка експертів

Як Ви оцінюєте законопроект “Про реструктуризацію зобов’язань громадян України за кредитами в іноземній валюті, отриманих на придбання єдиного житла (іпотечні кредити)” (№4004)? Наскільки запропоновані їм умови реструктуризації відрізняються від діючих умов вашого банку? – Далі в статті.


Начальник управління звітності процесів і підтримки повернення проблемної заборгованості клієнтів роздрібного бізнесу UniCredit Bank  

Цей законопроект відрізняється від попередників; в ньому менше популізму і більше предметних рішень. Але в той же час йому знову-таки бракує механізмів підтримки банків. Безумовно, допомога людям, що взяли валютні кредити, списання частини боргових зобов’язань є правильним рішенням, але взаємини банку з вкладниками також варто захищати і підтримувати. Адже, простіше кажучи, банку для того, щоб видати позику необхідно залучити гроші вкладника і в підсумку повернути вкладені гроші з урахуванням відсотків. Чи буде працювати даний проект або залишиться утопією для нашої банківської системи, можна буде судити виходячи з конструктивності діалогу в питанні підтримки банківських установ. Але вже добре, що цей документ пропонує виважену підтримку валютних позичальників.

Директор департаменту стягнення кредитів, Альфа-Банк Україна  

Я оцінюю законопроект 4004 як значно більш зважений, ніж 1508/1 (попередній варіант – ред.).

Умови врегулювання відрізняються від тих, які застосовуються в нашому банку, в першу чергу, в тому, що ми більшу увагу приділяємо вартості застави, а законопроект на вартість застави посилається тільки побічно, даючи визначення “соціального житла”. У будь-якому випадку ми вважаємо, що проблему давно пора вирішувати. Наприклад, якщо власник житла вартістю 100 тис. дол. має залишок по боргу 50 тис. дол., то в цьому випадку боржник не міг би розраховувати на значні дисконти по своєму боргу. У той же час законопроект передбачає 25% списання за таким кредитом.

Незважаючи на те, що законопроект складно назвати ідеальним, незважаючи на те, що його реалізація принесе значні збитки банківській системі, він, все ж потрібен. Як і члени НАБУ, за участю якої цей законопроект розроблявся, наш банк підтримує цей законопроект.

Начальник відділу врегулювання кредитів бізнес-лінії «Роздрібний бізнес» АТ « ОТП Банк   »

Для реструктуризації кредитної заборгованості наш банк використовує індивідуальний підхід, що враховує поточні фінансові можливості клієнта. Закон же пропонує стандартні умови.

В цілому, програма реструктуризації заборгованості банку і закон мають однакові механізми: часткове списання (в залежності від сегмента клієнта) і пільговий період зі зниженою відсотковою ставкою.

Даний законопроект стимулює позичальника до вирішення проблеми обслуговування боргу, замість спекуляцій навколо цього питання.

Джерело: Prostobank.ua

One Response to Законопроект “Про реструктуризацію іпотечних кредитів у валюті” – думка експертів

  • Банки кредитувалися у валюті до 2014 року під 1-2% (при найми, це випливає з офіційних звітів Укрсоцбанку та Альфа-Банку). Населенню такі банки давали доларові кредити під 12-14% (у 2006-2007 роках, ті роки, коли НБУ штучно укріплювало гривню і закликало населення не чекати милості від держави щодо покращення житлових умов, а купувати житло самостійно бо буде тільки дорожчати). Укрсоцбанк у кризові роки вибірково підвищив відсотки добросовісним позичальникам до 15-16%. Крім заробітку на маржі відсотків за валютними кредитами, які для банків були дешевими, а для населення псевдодешевими, банки почали займатися відверто спекулятивним будівельним бізнесом на спинах людей (при найми, Укрсоцбанк мав таку собі будівельну фірмульку у кишені). Про початок кризи (тобто коли долари будуть по 8 і навіть, по 25) банки знали заздалегідь, адже дивним чином перед початком стагнаційних процесів кілька системних банків були продані – Правекс, ТАС комерцбанк і інші. Оті бредні, що можна почути від банківських лобістів зрідні бредням організаторів афери з Еліта-Центром, які спочатку винуватили людей у жадібності, спекулятивних нахилах до придбання дешевого житла, але, коли запахло смаленим, відверті шахраї накивали п’ятами. Тепер, напевно, знову прийшов час казати бредні – головне тримати фізію цеглиною і натягти на себе вишиванку без жодного сорому у серці, а отже забовтають горе і людей постраждалих від Елітчиків, і від шахраїв від лихварсько-олігархічного бізнесу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?