Новини світу кредитування та банківських послуг.

Закон про іпотеку

У законі про іпотеку прописано, що іпотека за своєю суттю є однією з форм застави, під час якого закладається нерухомість залишається у власності боржника, проте кредитор набуває право отримати відшкодування збитків за рахунок реалізації заставленого майна при невиконанні зобов’язань позичальником.

Причому закон про іпотеку чітко визначає два схожих поняття, а саме іпотека і іпотечне кредитування . Адже в першому випадку позика видає банк під заставу нерухомого майна, а іпотечне кредитування – це просто одна з складової складної іпотечної системи.

При оформленні кредиту для покупки квартири або іншого нерухомого майна то нерухомість, що купується є заставою, тобто гарантією повернення кредиту для банку. Крім того закон про іпотеку говорить що іпотекою є ще й запорука вже знаходиться у власності нерухомого майна з метою отримання позики або кредиту, які призначені на ремонт або на будівництво або на інші потреби.

article495Якщо позичальник не виконує своє основне зобов’язання, тобто не платить щомісячні платежі, кредитор може звернути свою стягнення на заставлене майно, адже заставодержатель має перевагу перед іншими кредиторами, якщо вони існують, задовольнити свої вимоги.

Цей кредит, як правило, видається на досить тривалий термін, так сьогодні банки видають гроші на купівлю квартири на термін від 5 до 30 років. Крім того процентна ставка за іпотечною позикою звичайно трохи нижчий ніж по інших кредитах. Однак таку позику достатньо важко отримати, адже, як правило, кредитор пред’являє до потенційного позичальника жорсткі вимоги, ніж при інших видах кредиту. Це найчастіше пояснюється тривалим строком кредитування та великими сумами щомісячних платежів.

Тому при оформленні іпотечного кредиту банки перевіряють дохід клієнта, наполягають на проведенні оцінки нерухомості акредитованими оцінювачами, нерідко банки вимагають оформити страховку життя і нерухомості, крім того в банку можуть перевірити рівень сімейного доходу і безперервний стаж роботи.

Закон про іпотеку в даний час є основним правовим актом, який регулює всі виникаючі питання. Виходячи з чинного законодавства в Росії передбачено всього дві підстави виникнення іпотечної позики.

В силу закону або легальна іпотека – це іпотечний кредит, який возможет при настанні певних факторів, позначених в законі, а так само незалежно від волевиявлення сторін при переході права власності на нерухомість від позичальника кредитору. Іншими словами під час видачі грошей право власності набуває новий власник, проте це повинно відбуватися під час настання визначених законом факторів.

Як правило, іпотека в силу закону виникає тільки в наступних п’яти найбільш поширених випадках, наприклад під час покупки житлового будинку, квартири або земельної ділянки з обов’язковим використанням кредитних банківських коштів або іншої кредитної організації, або коштів цільової позики. По-друге, під час будівництва житлового будинку, будівлі, споруди або квартири; по-третє, під час продажу нерухомості в кредит; в четвертих під час ренти і в п’ятих під час оформлення застави майнових прав.

В силу договору чи договірна іпотека може виникнути на підставі договору про заставу нерухомого майна. Даний договір не є самостійним зобов’язанням, адже полягає він найчастіше в забезпечення зобов’язання кредитного договору або нового зобов’язання, тобто така іпотека виникає одночасно з купівлею нерухомості позичальником.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?