Новини світу кредитування та банківських послуг.

Загальний прогноз курсу долара на кінець року

Ось консенсус-прогноз курсу долара на кінець року – 24,37. Думки опитаних експертів (прогноз міністерства фінансів узятий з відкритих джерел) сильно розійшлися: від 23 до 25,25. Хто і що пророкує читайте в статті.


Консенсус-прогноз

 

Мінімум

Максимум

Середнє

Міністерство фінансів

   

24,1

Concorde Capital

24

24,5

24,25

Центр Разумкова

23,5

24

23,75

UniCredit Bank

   

25

МЦПД

23

24

23,5

Рюрик

24,5

25,5

25

Фонд Блейзера

24,75

25,25

25

Консенсус

23,95

24,65

24,37


24,1

Наталя Яресько, міністр фінансів України

Ми заклали в бюджет макропрогноз, який був поданий Міністерством економіки та узгоджений з Міжнародним валютним фондом. Це зростання ВВП – 2%, інфляція в середньому – 12%, курс – 24,1.

Я думаю, ми зможемо дотриматися прогнозні показники, якщо будемо триматися за макроекономічну і фіскальну політику, яка дозволила досягти економічної стабільності. Тобто якщо і далі будемо скорочувати дефіцит і тим самим зменшувати інфляцію.


24,0-24,5

Олександр Паращій, керівник аналітичного відділу Concorde Capital

До кінця року вплив на курс фундаментальних факторів буде мінімальним. Зараз все буде залежати від банального співвідношення попиту і пропозиції на валюту. Тут вже важливі надходження валюти в країну. Це стара проблема, яка пов’язана зі зниженням світових цін на основні види української експортної продукції – сталь і товари сільгосппризначення. Все це не тільки знижує експортну виручку українських компаній, а й погіршує перспективи внутрішнього виробництва на найближче майбутнє.


23,5-24,0

Василь Юрчишин, директор економічних програм Центру ім.Разумкова

Чинники тиску на валютний ринок залишилися колишніми. Далі все залежатиме від стабілізації української економіки, а тут вже йдеться і про політичну стабільність і про співпрацю України з МВФ (питання про нові кредити залишається відкритим), і про проблеми із зовнішнім боргом. Зараз же ситуація з курсами повинна заспокоїтись, глобальних коливань до кінця року не передбачається.


25,0

Тамара Савощенко, голова правління UniCredit Bank

Основні фактори впливу на курс залишаються незмінними: додаткові емісії нацвалюти для виплат через Фонд гарантування вкладів і закупівлі газу «Нафтогазом», плюс все ще низька довіра до банківської системи і зволікання з реформами.

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?