Новини світу кредитування та банківських послуг.

Забув PIN-код від пластикової карти, що робити

Що робити власнику картки, якщо він забув свій PIN-код: чи можна обійтися без перевипуску картки? У яких випадках карту з забутим PIN-кодом конфіскують – в касі, банкоматі, POS-терміналі? Експерти відповіли на це питання.

Начальник відділу сегмента масового ринку в UniCredit Bank  

1. Що робити власнику картки, якщо він забув свій PINкод?

У разі якщо PIN-код забутий і перепробувані всі варіанти його згадати, карту, як правило, необхідно заблокувати і перевипустити. Інтернет-банкінг допоможе перевести кошти з одного карткового рахунку на інший. Також, у разі необхідності, є можливість зняти готівку в касі банку.

Щоб уникнути подібних ситуацій, ми завжди рекомендуємо клієнтам оформляти додаткову карту до рахунку.

2. У яких випадках карту з забутим PIN-кодом можуть конфіскувати (в касі, банкоматі, POS-терміналі)?

Платіжна картка є власністю банку-емітента, клієнт-тримач карти використовує її для доступу до свого карткового рахунку. Вилучення картки – це один з механізмів боротьби з шахрайством при використанні платіжних карт.

Тому у випадку, якщо клієнт ввів в банкоматі невірно PIN-код більше трьох разів підряд, система блокує карту на подальше зчитування PIN-код. Кількість спроб може варіюватися в залежності від налаштувань банку. Як правило, після цього банкомат вилучає карту і для її відновлення клієнту необхідно звернутися у відділення свого банку.

Слід звернути увагу, що карта залишається активною для розрахункових операцій у торговій мережі та інтернеті, по яких не потрібне введення PIN-коду, тому рекомендуємо клієнтам негайно заблокувати платіжну картку через контакт-центр.

Ситуація неправильного введення PIN-коду на касі або ж у POS-терміналі аналогічна з банкоматом: після трьох невдалих спроб карта блокується для зчитування PIN-коду. Враховуючи, що вилучення картки – досить конфліктна процедура, на практиці торговці і касири рідко вдаються до неї без достатніх підстав.

Начальник управління платіжних систем і технологій АВАНТ-БАНКУ

1. Що потрібно зробити власнику картки у випадку, якщо він забув свій PIN-код?

Все залежить від рішення банку, який випустив картку. Деякі банки дозволяють клієнту перевипустити PIN-код окремо від картки, а деякі банки вимагають виключно замовити нову карту з новим PIN-кодом.

2. У яких випадках неправильний PIN-код може послужити конфіскації карти (в касі, банкоматі, POS-терміналі)?

Якщо картка належить вам, то єдиним випадком вилучення картки буде неправильне введення PIN-коду в банкоматі. В інших же випадках, неправильне введення PIN-код, наприклад, при використанні картки в супермаркеті, приведе:

  • до зайвих незручностей в касі (пошук іншої карти, «невдоволення» черги і т.д., зіпсований настрій);
  • до невідкладних пошуків готівки;
  • або як крайній варіант – до відмови від обраного товару.

Джерело:
Prostobank.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?