Новини світу кредитування та банківських послуг.

Забудовник винен банку. Як не потрапити в пастку?

Перед тим, як купувати квартиру в недобудованому будинку, потрібно ретельно вивчити всю документацію на будівництво і розвідати більше про забудовника. Адже може виявитися, що будівельна компанія не погасила кредит в банку, і фінустанова звернула стягнення на об’єкт застави. Тоді ви ризикуєте купити не квартиру, а повітря.

Наочним прикладом служить ситуація, що склалася з будівництвом другої черги ЖК «Космополітен. Парк Пушкіна »на вулиці Дегтярівська. Ще в 2003 році будівельна компанія «Центрбудинвест» взяла кредит у банку «Надра» для будівництва вище зазначеного житлового комплексу. Першу чергу успішно побудували і ввели в експлуатацію. Почалося будівництво другої. Але з приходом фінансової кризи будівельні роботи були припинені і позичальник перестав виплачувати кредит. Банк «Надра» звернув стягнення на предмет застави.

ipoteka_bank_88x88.jpg.aspx

Незабаром банку стало відомо, що якась компанія «ІБК Центробуд» почала пропонувати потенційним покупцям квартири в цьому житловому комплексі за низькими цінами. Фінустанова дізналося про сформовану ситуацію завдяки одному з покупців, який звернувся в банк «Надра» з метою отримання кредиту на квартиру в недобудові. У зв’язку з цим фінустанова звернулося в слідчі органи. Адже будівництво належить банку об’єкта здійснювала невідома компанія.
Як стверджують у ЮФ «Ілляшев та партнери», покупці кажуть про те, що в «ІБК Центробуд» їм під різними приводами відмовлялися показувати необхідну документацію на будівництво, зокрема, підтвердження прав на земельну ділянку.
Після заяви банку було відкрито кримінальне провадження. У той же час «ІБК Центробуд» продовжує розміщувати інформацію про продаж квартир. Також компанія звернулася до Господарського суду Києва з позовом до банку про відшкодування збитків. Зараз йде активне судовий розгляд.
«У 2013 році може бути фактично другий« Еліта-Центр », – зазначає юрист ЮФ« Ілляшев і партнери »Андрій Конопля, – е ти квартири виставлені на продаж без наявності будь-яких прав. Насправді продають не квартири, чи не права на них, а повітря, і насправді шкода тих громадян, які повірили у порожні обіцянки ».
Перед тим, як купувати квартиру, юристи рекомендують ретельно ознайомитися з усією документацією, дізнатися про забудовника якомога більше. Але навіть бездоганні документи, стверджують вони, не дають стовідсоткової гарантії того, що об’єкт буде добудований. Адже це ніяк не пов’язано з наявністю документів.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?