Новини світу кредитування та банківських послуг.

Забудь про борги: як виправити свою кредитну історію

Хочеш взяти кредит, але в банку відмовляють через старі заборгованості, готуєшся закордон, але боїшся йти за візою, щоб не зганьбитися за борги, мрієш про спокійне життя, а в твої двері регулярно стукають колектори з вимогою розплатитися за фінансові гріхи багаторічної давності.
Добре, якщо б дійсно не повернув, а ти ж розплатився до останньої копійки. Фахівці банків теж помиляються. Тому трапляється, що з рахунків не списують гроші, якими розрахувалися за кредитом. Як виправити свою історію заборгованості та налагодити відносини з банком радять фахівці.
В Україні з кредитними історіями працюють 5 організацій. Вони мають ліцензії та отримують у банках історію клієнтів за 10 років – про борги, надходження на рахунки та відсотках. «Закон дозволяє вносити дані клієнта в кредитну історію. Банк підписує договір з приватним підприємством, яке формує історію і може нею займатися », – пояснює юрист Валентин Сидоренко.
Українське бюро кредитних історій веде клієнтські історії більше 70-ти українських банків. Як нам розповів його директор Богдан Пшеничний, з проханнями підправити кредитну репутацію щодня звертаються до десяти українців. Багатьом вдається допомогти у вирішенні проблеми.

kredit_history_575x317.jpg.aspx

«Часто трапляється, що користувач мав борг кілька років тому – ще, скажімо, в 2011-му році. Він борг давно повернув, ніяких зобов’язань не має, але банк цю інформацію не актуалізував. Тоді ми приймаємо звернення клієнта, передаємо його в банк і якщо банк підтверджує свою помилку, виправляємо кредитну історію. Це може допомогти клієнту взяти новий кредит у банку або просто бути спокійним, що нікому нічого не винен ».
Більшість офісів БКІ знаходяться в Києві та заявки від клієнтів приймають по електронній пошті або в електронних кабінетах користувача на сайтах. «Коли клієнт заходить на наш сайт, він розміщує там своє звернення, а ми за допомогою СМС надсилаємо йому пароль доступу до інформації про його кредитної історії. Номер телефону клієнта отримуємо в банку разом з кредитною історією », – пояснює Богдан Пшеничний.
У кредитних бюро стверджують, що їх послуги безкоштовні. Тим не менш, на сайті Першого кредитного бюро кредитних історій написано, що для отримання кредитної історії все ж доведеться сплатити 40 гривень, в Міжнародному бюро кредитних історій цю ж послугу пропонують за 25 гривень. Як зазначено, на ці гроші покриють витрати на обробку і пересилку інформації про кредитну історію.
Це у випадку, якщо кредитна історія присутня в базі. Якщо ж виявиться, що дане кредитне бюро не має ваших даних, вам запропонують послугу моніторингу наявності історії. Це ще 25 гривень. Як пояснили в колл-центрі Першого кредитного бюро, безкоштовно можна отримати дані і змінити історію тільки за умови, якщо ви особисто приїдете в київський офіс.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?