Новини світу кредитування та банківських послуг.

Заборонений Крим і прискорення інфляції

Представляємо увазі читача огляд подій за минулий тиждень в банківській сфері та на периферії.

Ощадбанк пред’явить претензії Росії

Як повідомив журналістам глава правління Ощадбанку Андрій Пишний, в 2014 році фінустанова отримала 15 млрд. грн. рефінансування Національного банку України. «Загальний обсяг рефінансування, який ми отримали в 2014 році, це приблизно 15 млрд., з урахуванням НАКу (НАК« Нафтогаз України ») – порядку 20 млрд.», – сказав Пишний.
Також банкір повідомив, що банк є і покупцем облігацій внутрішньої державної позики, і в його портфелі знаходяться ОВДП на 16 млрд. грн. Що стосується необхідної суми докапіталізації фінустанови за результатами проведеного стрес-тестування, то тут Андрій Пишний сказав, що не може розголошувати цю суму відповідно до договору з аудиторською компанією.
«Це буде досить відчутна цифра, тому що втрати в Криму були досить серйозними», – зазначив він. Разом з цим банкір повідомив, що в даний час продовжується оцінка втрат банку у зв’язку з анексією Криму, за підсумками якої належить претензійно-позовна робота з Російською Федерацією.

Митні тарифи зменшені

ЄС в односторонньому порядку продовжить режим преференцій для українських товарів, зменшивши митні тарифи до передбачених в Угоді про асоціацію показників в односторонньому порядку з 1 січня 2015 року, попередньо продовживши режим автономних торгових преференцій до 31 грудня 2014 року. Про це повідомила прес-служба Мінекономрозвитку. «Згідно з рішенням Ради ЄС від 24 жовтня 2014 року, режим автономних торгових преференцій, чинний з 23 квітня цього року, був продовжений до 31 грудня», – йдеться в інформаційному повідомленні Мінекономрозвитку.
Одночасно рішення передбачає одностороннє зменшення митних тарифів терміном на рік з 1 січня 2015 року до показників, передбачених Угодою про асоціацію України та ЄС. Зазначені преференції будуть діяти до набрання чинності економічної частини Угоди про асоціацію з 1 січня 2016 року. Разом з цим, до 31 грудня 2014 року українські експортери зможуть використовувати квоти, які не були використані в період з 23 квітня до 31 жовтня цього року.

Виріс в 21 разів

Залишок коштів на єдиному рахунку Державної казначейської служби України на початок листопада становив 8476000000 грн., що на 1579000000 грн. менше, ніж на початок жовтня 2014 року. Про це повідомляється на сайті Держказначейства. Згідно з повідомленням, порівняно з початком року залишок коштів на єдиному рахунку Держказначейства зріс у 5 разів, порівняно з аналогічним періодом минулого року – в 21 раз.

clip_image001

Перші 11 мільйонів

Європейський банк реконструкції та розвитку, який є одним з найбільших інвесторів в Україні, зарахував перший внесок країн-донорів в створюваний Фонд допомоги і підтримки реформ в Україні. Як повідомили в прес-службі представництва ЄБРР в Україні, гроші (11 мільйонів євро) на спеціальний рахунок перерахували Фінляндія, Франція, Німеччина, Нідерланди, Швеція, Швейцарія, Великобританія і США.
«Про свою участь у створюваному фонді також думають Данія, Японія і Норвегія», – повідомили в банку.
Створення фонду і спеціального рахунку, як підкреслили в ЄБРР, є відповіддю на економічні запити України. Очікується, що фонд надасть ефективну допомогу українським властям в сфері реалізації політики реформ для стабілізації економіки.
Коментуючи ініціативу ЄБРР, глава представництва банку в Україні Шевки Аджунер підкреслив, що допомога донорів вкрай важлива.
«Вона додає реальний імпульс інвестиційним можливостям банку та сприяє допомозі Україні, яка переживає значні економічні та фінансові виклики», – цитує Аджунера прес-служба представництва ЄБРР.

20% вже близько

Інфляція в Україні в жовтні в порівнянні з вересня 2014 року сповільнилась до 2,4% з 2,9%, зафіксованих у вересні порівняно з серпнем. Про це повідомляється на сайті Державної служби статистики. За інформацією Держстату, дані наводяться без урахування тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

clip_image002

Згідно з повідомленням, в річному вираженні (проти жовтня 2013) інфляція прискорилась до 19,8% з 17,5%, зафіксованих місяцем раніше. З початку 2014 до грудня 2013 року інфляція в жовтні прискорилася до 19% з 16,2%, зафіксованих місяцем раніше.

Крим під забороною

Національний банк України заборонив резидентам України інвестувати в об’єкти інвестиційної діяльності, розташовані в Криму. Про це говориться в постанові Правління Нацбанку від 3 листопада 2014 № 699, оприлюдненому на сайті регулятора. "Інвестиції резидентів в об’єкти інвестиційної діяльності, розташовані (зареєстровані) на території Криму, забороняються. Заборонити проведення на материковій території України таких операцій в російських рублях ", – йдеться в постанові.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?