Новини світу кредитування та банківських послуг.

Заборона на зняття депозиту: добре чи погано?

Нині Національний Банк України розглядає можливість введення заборони на дострокове розірвання депозитних договорів, який може бути впроваджений в рамках «Концепції реформи банківської системи до 2020 року».
В НБУ вважають, що подібні заходи дозволять зміцнити банківську систему і послужать хорошим стимулом для розвитку довгострокового кредитування. Щоб впровадити нововведення в життя, регулятору доведеться не тільки прийняти певне рішення, але і добитись внесення змін до Цивільного кодексу України.

Вітчизняні банкіри позитивно ставляться до даного нововведення. Намір регулятора зробити термінові депозити дійсно депозитами на строго обумовлений термін – економічно обгрунтований захід. Не секрет, що саме вклади населення формують майже 40% банківських зобов’язань і є основним джерелом банківського фондування. Необхідний механізм подовження плеча фондування.
– Якщо проаналізувати строкову структуру вкладів, то ми побачимо, що станом на 1 липня де-юре 80% сукупного роздрібного портфеля – термінові вклади. Але де-факто всі вони є вкладами до запитання, адже вкладник може забрати гроші в будь-який момент, написавши заяву про дострокове розірвання. clip_image001

У випадку загострення політичних, економічних, валютних коливань це явище набуває масового характеру і змушує Нацбанк нарощувати обсяги рефінансування, що, в свою чергу надає серйозне емісійне навантаження на фінансову систему країни.
Щоб подібний причинно-спадкова ланцюжок не чинив негативного впливу на банківську систему країни, експерт вважає цілком обгрунтованим розмежування вкладів на «термінові» – з високим рівнем дохідності та неможливістю забрати гроші до призначеної самим же клієнтом дати, і «накопичувальні» – з гнучким режимом поповнення – зняття, але меншою прибутковістю.

Наявність такого розмежування дозволить клієнтам диверсифікувати свої фінансові ресурси в залежності від власних потреб, а банкам – планувати стратегію розміщення залучених ресурсів з профітом для вкладника і мінімізацією ризиків.
Роздрібні клієнти повинні бути не менше Нацбанку зацікавлені в стабільності банківської системи не тільки як вкладники, а й як одержувачі зарплат, пенсій, соціальних допомог, платежів від контрагентів, грошових переказів. Більше 90% українців сьогодні є споживачами банківських послуг, отже, раціональний підхід і здоровий глузд до фінансового планування – спільне завдання банків та їх клієнтів.

Як би там не було, поки дане нововведення знаходиться ще в стадії розробки. І чи буде воно впроваджене на практиці – поки невідомо.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?