Новини світу кредитування та банківських послуг.

Заборона на дострокове зняття депозитів погубить банки?

Минулого тижня Глава Нацбанку Валерія Гонтарєва заявила, що хоче запропонувати новій Верховній Раді внести зміни до Цивільного кодексу, згідно з якими вкладники не зможуть забирати свої депозити до настання строку їх повернення.
За словами Гонтаревої, Нацбанк постійно змушений вводити ті чи інші обмеження, що стосуються депозитів, тому що всі вклади діють як рахунки до запитання, і клієнти фінустанов можуть забрати свої кошти в будь-який час.
«Це не мораторій. Ви не можете зняти свій депозит до терміну, ви можете його не класти на строк. Якщо ви взяли кредит на рік, від вас ніхто завтра його не зажадає назад. Це будуть зміни до Цивільного кодексу, і після ніхто не буде скаржитись на Нацбанк, що він забороняє дострокове розірвання », – уточнила Глава НБУ.

clip_image001

Банківське співтовариство відноситься до даної ініціативи негативно, стверджуючи, що подібне нововведення позбавить вкладників бажання продовжувати термін дії строкових вкладів.
«Така заборона призведе до того, що всі вклади по закінченні терміну клієнти будуть забирати, тоді як сьогодні більше 60% продовжуються на новий термін. При цьому ми підтримуємо ідею про внесення до Цивільного Кодексу положення про можливість оформлення за взаємною згодою банку і клієнта вкладів з умовою неможливості дострокового розірвання. Так норма діє в більшості розвинених банківських систем », – стверджує керівник департаменту заощаджень ПриватБанку.
На думку банкірів, заборона на дострокове зняття депозитів позитивно позначиться лише на діяльності проблемних банків, тоді як інші фінустанови від нього постраждають, оскільки втратять довіру своїх вкладників.
«Заборона на дострокове зняття депозитних коштів спричинить істотний ажіотаж на цьому ринку (« паростки »цього явища ми спостерігаємо зараз), і, як наслідок – відтік коштів з банків України. Це в свою чергу, вплине на вартість залучених ресурсів і терміни розміщення, – вважає директор департаменту роздрібного бізнесу ПАТ «Кредобанк».
– На мою думку, в нинішніх умовах така заборона матиме позитивний вплив лише на діяльність проблемних банків, але в той же час приховає від клієнтів таких банків гірку правду про стан банків. А для банків, які не мають проблем з ліквідністю, потреба заборони на сьогодні взагалі не існує, оскільки такі банки мають довіру вкладників, усвідомлюють оптимальне поєднання ціни та надійності ».

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?