Новини світу кредитування та банківських послуг.

Заборона для банкірів і нові терміни ліквідації

Представляємо увазі читача огляд подій за минулий тиждень у банківській сфері та на периферії.

Ще один неплатоспроможний банк

У п’ятницю, 5 червня, Нацбанк визнав Банк Національний кредит неплатоспроможним. Спочатку регулятор відніс банк до категорії проблемних, але так як керівництво останнього не виконувало план фінансового оздоровлення, а також – не могло своєчасно і в повному обсязі виконувати законні вимоги кредиторів, НБУ прийняв рішення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних.

clip_image002Заборона на 10 років

Національний банк України підвищив вимоги до ділової репутації акціонерів і керівників банків, заборонивши власникам істотної участі або керівникам неплатоспроможних банків обіймати аналогічні посади в банківській системі протягом 10 років.

Про це повідомляється на сайті Національного банку України з посиланням на постанову №357. Згідно з документом, комісія НБУ з питань нагляду та регулювання діяльності банків зможе визначати наявність значного чи вирішального впливу на управління або діяльність банку без формального володіння істотною участю, а також визнавати особу власником істотної участі в банку незалежно від надання ним повідомлення і документів на узгодження в Нацбанк .

Скасування військового збору

Президент України Петро Порошенко підписав закон України № 381-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо військового збору». Про це повідомляється на офіційному сайті парламенту. «Повернуто з підписом Президента (08.06.2015)», – йдеться в статусі проходження документа. Закон скасовує 1,5% військовий збір з доходів громадян від операції з купівлі / продажу валюти.

Зміна термінів ліквідації

Кабмін пропонує з 1 січня 2016 зменшити термін введення тимчасової адміністрації в неплатоспроможних банках з трьох місяців до одного. Подібна пропозиція прописана в законопроекті №2045а, який уряд вніс до парламенту. Окрім зменшення термінів дії тимчасових адміністрацій, в даному документі Кабмін також пропонує збільшити термін ліквідації банків з 3 років до 5 років. Як наголошується в пояснювальній записці, це є одним із зобов’язань України перед міжнародними фінансовими організаціями.

Виведення банку з ринку

У четвер, 11 червня, Нацбанк прийняв рішення про ліквідацію Енергобанку. Тимчасова адміністрація діяла у фінустанові в період з 13 лютого до 12 травня 2015 року, після чого була продовжена ще до 11 червня.

Стабілізаційний кредит

Наприкінці минулого тижня Нацбанк надав банку Фінанси та Кредит стабілізаційний кредит на суму 750 млн. грн. строком на два роки. «Рішення про підтримку ліквідності цього банку було прийнято Правлінням Національного банку (постанова № 367 / БТ від 10 червня 2015 року) з метою забезпечення своєчасного виконання ним зобов’язань перед вкладниками – фізичними особами», – пояснив своє рішення регулятор.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?