Новини світу кредитування та банківських послуг.

Заборгованість по кредиту

Беручи гроші в банку, позичальник зобов’язується повернути їх в строк. Однак іноді трапляються обставини, що не дозволяють повернути гроші вчасно. Сравні.ру розповість про те, що робити, якщо час платежу упущено.
Борг по кредиту виникає у разі невнесення чергового платежу до дати, зазначеної в кредитному договорі. Це може відбуватися в силу погіршення матеріального становища позичальника (при втраті роботи, зниженні доходу, розлучення), при технічному відсутності можливості (наприклад, в зарубіжному відпустці), в силу забудькуватості або по злому наміру.
Як правило, банк не з’ясовує причину боргу, що утворився, а відразу ж починає застосовувати санкції у вигляді штрафу – найчастіше визначеного договором відсотка за кожний день прострочення. Це може призвести до того, що обсяг боргу з часом значно виростає. Інформація про недобросовісну поведінку боржника тут же потрапить в його кредитну історію , що значно зменшує шанси на отримання нової позики в mat_15591майбутньому. За відсутності можливості виплат банк через суд може вимагати накладення арешту на майно боржника або продати його заставу (якщо він оформлявся). При умисному ухиленні від повернення кредиту до позичальника може бути застосоване кримінальне покарання.
Куди вигідніше чесно дотримуватися договору. Дізнатися заборгованість по кредиту можна в офісі банку, по телефону або через інтернет-банкінг. Після цього необхідно оперативно погасити заборгованість, що утворилася.
Запобігти утворенню боргу можна при достроковому внесення чергового платежу за кілька днів до крайньої дати, а також при підключенні послуги Автоплатеж (є в деяких банках).
Коли позичальникові очевидно, що він не здатний вчасно повернути гроші, йому вигідніше чесно звернутися в банк за порадою. Спеціаліст організації може запропонувати один з варіантів вирішення проблеми: кредитні канікули (відстрочка платежу на термін до року з збільшенням суми боргу), рефінансування (одержання нового кредиту на більш вигідних умовах), вилучення застави в рахунок боргу або добровільну продаж майна боржника.
В даний час банки намагаються об’єктивно оцінювати платоспроможність своїх клієнтів, тому число боржників за кредитами найчастіше не перевищує декількох відсотків від загального числа позичальників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?