Новини світу кредитування та банківських послуг.

Юридичні питання: суд з кредитором

Банківське кредитування сьогодні дуже розвинене. Подібними пропозиціями люди користуються активно, і не кожен при цьому правильно оцінює свої можливості. Часом у позичальника з’являються проблеми, що призводять до накопичення кредитних боргів.

Перший час кредитор може робити спроби вирішити всі питання мирним шляхів. Коли такі спроби виявляються без уваги позичальника, складається позовна заява, яке передається в суд і вже ця інстанція займається вирішенням питань з кредитними боргами. Потрапивши в подібну ситуацію, позичальникові потрібно знати, як правильно судитися з банком.

Суд – це серйозно, але не страшно

Позичальник дізнається про те, що його кредитор втомився намагатися повернути собі свої кошти і вирішив звернутися за судовою допомогою, через офіційне повідомлення, яке надходить на адресу позичальника поштою. Після прочитання такого листа слід обміркувати ситуацію, що склалася і підготується до всіх подальших дій.

Обов’язково слід відвідати досвідченого юриста. Консультації хорошого фахівця часто виявляється досить. Бажано, звертаючись до юриста, з собою слід взяти кредитну угоду. Є певна ймовірність, що він зможе відшукати деякі пункти в такому документі, які суперечать чинному законодавству. Серйозні фінансові організації таких помилок в кредитних угодах не допускають, а ось в договорах невеликих фінансових установ, яким не потрібно дорожити своїм ім’ям та репутацією, можуть йти на невеликі порушення, в надії, що вони не будуть помічені позичальником і допоможуть трохи збільшити прибуток від кредитної угоди. 

Ховатися або йти до суду?

Нерідко боржники бажають якомога на довше відкласти судове засідання. З цієї причини вони можуть намагатися сховатися. Такі дії нічого доброго не принесуть. Суд може приймати рішення і без відповідача. Дане рішення тільки посилить ситуацію, так як суд стане на сторону потерпілого кредитора і дасть розпорядження повністю задовольнити позов.

Краще прибути в суд, попередньо підготувавшись. Якщо у людини були серйозні підстави для появи кредитних боргів і тому є докази у вигляді офіційних паперів, їх обов’язково слід надати суду. Вони можуть значно допомогти боржнику. Схилити на свою сторону суд допоможуть документи, які доводять, що сам позичальник намагався домовитися зі своєю фінансовою установою про мирне вирішення виплати проблемного кредиту. 

Якщо вдасться переконати суд в серйозних причинах і в тому, що банк не захотів йти на поступки позичальникові, можна буде розраховувати на значне зменшення кредитного боргу. Основну позикову суму повернути доведеться в будь-якому випадку, а ось нараховані штрафи можуть бути частково або навіть повністю списані. У деяких випадках можна буде розраховувати і на зниження процентної ставки, отримання відстрочки у виплаті. Виходить, що суд, якщо до нього підійти серйозно і підготуватися, може стати для кредитного боржника дуже вигідним.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?