Новини світу кредитування та банківських послуг.

Яким чином змінилися критерії вибору банку в розпал кризи?

За останні півтора року критерії, за якими слід вибирати банк для вкладу, змінилися. На що сьогодні, на думку банківських співробітників, потрібно звертати увагу при виборі фінустанови для вкладу?

Заступник голови правління Forward Bank

Існують декілька індикаторів, які допоможуть вам розібратися, наскільки розглянутий банк успішний.

 • Адекватність встановлених ставок по депозитах.

Необхідно подивитися на аналогічні за активами два-три банки і порівняти їх ставки з тою пропозицією, яка вас зацікавила. Ставки у порівнюваних банків не повинні відрізнятися більш ніж на один пункт.

clip_image001Якщо в одного з банків вони вище на 1,5-2 пункту, є сенс подумати, чому так відбувається, і чи готові ви ідентифікувати причину. Якщо не готові – то краще не ризикувати.

Також, якщо пропозиція за ставками попередньо обраного вами банку зросла більш ніж на 1.5-2 пункту, а в цей же час ринок та аналогічні установи за активами не змінювали своїх пропозицій, також варто задуматися.

 • Виконання банком в повному обсязі своїх зобов’язань перед клієнтами.

Надійна фінансова установа працює відповідно до нормативів, встановлених регулятором, і всі обмеження банку можуть бути пов’язані виключно з постановами Національного банку України.

 • Також банк повинен виконувати нормативні вимоги. В першу чергу:
  • достатність / адекватність регулятивного капіталу не повинна бути нижче 10%;
  • регулятивний капітал не менше 120 млн. грн. для діючих банків;
  • максимальний розмір кредитного ризику на одного позичальника не повинен бути більше 25;
  • частка негативно класифікованих активів банку не більше 10%.

Член правління ОТП Банку

Непосвяченому в премудрості фінансового ринку громадянину складно розібратися, в який банк нести гроші. Найбільш явний і прозорий фактор для адекватної оцінки – це участь у ньому іноземних акціонерів. Такі банки зобов’язані виконувати не тільки вимоги НБУ. Вони повинні дотримуватися норм бізнес-етики, прийнятих в Європі, оскільки цей фактор безпосередньо впливає на вартість акцій материнської компанії на біржових ринках.

Дуже знаково, що серед банків, в які була введена тимчасова адміністрація в 2014 – 2015 р., немає жодної установи з реальними іноземними власниками.

Інший важливий момент, що впливає на вибір банку – це інструменти лояльності. Наприклад, готовність приймати гроші на короткі депозити, а також на карткові рахунки з підвищеним відсотком на залишок. Хороший банк намагається в цей складний час захистити фінансові інтереси клієнта і надавати комфортне обслуговування (той же інтернет-банкінг, онлайн-платежі, переказ грошей з картки на картку).

Також можна звернути увагу на те, які додаткові вигоди отримує людина, стаючи клієнтом банку: це можуть бути ко-брендові проекти з компаніями-партнерами, додаткові знижки при розрахунку картками тощо. Такі програми – підтвердження довгострокових планів з розвитку банку.

Директор департаменту роздрібного бізнесу « Комерційного індустріального банку »

В якості ключового орієнтиру люди як і раніше використовують розмір процентної ставки. Правда ставлення до неї змінилося. Зараз вкладники вибирають не між банками з максимальною ставкою, а між середньо дохідними депозитами.

Все частіше люди звертають увагу на показники ліквідності, і майже всі без винятку проводять власне міні-дослідження про стан справ у банку, збираючи інформацію від існуючих клієнтів на різних форумах.

Заступник голови правління з питань роздрібного бізнесу УкрСиббанку BNP Paribas Group

Вже більше року ми спостерігаємо так звану «втечу в якість» (flight to quality), коли українці стали, нарешті, менше ганятися за нечуваними депозитними ставками, а почали аналізувати. В першу чергу, всім стало ясно, що надійний банк, який не має проблем з ліквідністю, не стане пропонувати захмарні ставки за депозитом. Це просте правило і є мірилом надійності, яке доступне кожному.

Джерело: Prostobank.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?