Новини світу кредитування та банківських послуг.

Яким чином українці з пропискою в Криму чи на Донбасі можуть оформити банківські продукти?

Як виглядає процедура оформлення кредиту, депозиту, платіжної картки для громадян з кримською реєстрацією та з реєстрацією в окупованій частині зони АТО?

Незалежний член наглядової ради банку «Глобус »

clip_image002Згідно з Постановою НБУ № 699 від 03.11.2014 громадяни Криму, які проживають на території Криму, прирівнюються до нерезидентів України. Це означає, що, як і будь-який інший нерезидент, вони можуть оформити платіжну картку на материковій частині України на підставі паспорта. Але зарахувати гроші і розпоряджатися ними вони зможуть тільки за наявності підтвердження джерел походження цих коштів в Україні (оплата праці, соціальні виплати, страхове відшкодування, реалізація власного майна і т.д.).

При цьому, якщо громадянин Криму є внутрішньо переміщеною особою і отримав передбачену законодавством довідку про проживання на материковій частині України, то такий громадянин є резидентом України, що означає відсутність будь-яких обмежень в частині оформлення платіжної картки та розпорядження коштами на ній.

Що стосується оформлення платіжних карт для громадян з реєстрацією в окупованій частині зони АТО, то для них ніяких обмежень в частині оформлення платіжних карт і розпорядження коштами на них не існує. Єдина особливість полягає в тому, що оформити карту, використовувати її в банкоматах і терміналах вони можуть тільки на території, підконтрольній України

На сьогоднішній день недоступними для тих кримчан які фактично проживають на території Криму, є кредити і кредитні карти. Така ж ситуація з жителями окупованого Донбасу. Причина в неможливості перевірки платоспроможності та проведення стягнення у разі несвоєчасних виплат за кредитами.

Вимоги для жителів окупованого Донбасу ті ж, що і для інших громадян України. Але оформити депозит можна тільки на території, підконтрольній України. Для жителів Криму при відкритті депозиту необхідно підтвердити джерела походження коштів в Україні.

Щоб отримати будь-яку кредитну послугу, жителі Криму і окупованого Донбасу повинні надати довідку про проживання на території, підконтрольній Україні, і підтвердити свою платоспроможність (надати довідку з місця роботи і т.д.)

Директор департаменту по продуктах роздрібного бізнесу ПУМБ

У клієнтів, які прописані в Криму на даний момент немає можливості оформити кредитний продукт, це стосується як кредиту готівкою, так і кредитної карти. Причина в тому, що згідно із законодавством України, дані клієнти вважаються нерезидентами.

Однак якщо такий клієнт переїхав на територію України, отримав реєстрацію в Україні і надав в банк відповідний документ, банк готовий надавати такому клієнтові всі види банківських послуг, у тому числі кредити.

На даний момент жителям окупованій частині Донбасу складно оформити банківські продукти оскільки:

а) проведення банківських операцій на окупованій території заборонено вимогою НБУ (клієнту потрібно їхати в інший регіон).

б) більшість банків не готові надавати даним клієнтам кредитні продукти, оскільки є ризик неповернення кредитних коштів.

Жителі Донбасу, які виїхали з окупованої території і отримали реєстрацію поза зоною АТО можу оформити кредитний продукт, як і інші громадяни України.

У таких клієнтів будуть складнощі з оформленням будь-яких банківських продуктів, у тому числі і депозитів, оскільки на окупованій території на даний момент не працюють українські банки. Для того, щоб оформити будь-який банківський продукт таким клієнтам необхідно їхати в інше місто, що тягне за собою додаткові витрати на транспорт.

Вимоги при відкритті депозитів такі ж, як і до інших громадян України. Але необхідно враховувати наступне.

1. Для клієнтів з Криму:

а) якщо такий клієнт надає в банк документ, що підтверджує факт його реєстрації на території материкової України (не в Криму), то такий клієнт класифікується як резидент і його ідентифікація відбувається за паспортом громадянина України та ідентифікаційним кодом;

б) якщо такий клієнт не надає в банк документ, що підтверджує факт його реєстрації на території материкової України (не в Криму), то такий клієнт класифікується як нерезидент, і його ідентифікація відбувається за паспортом громадянина РФ. Крім того, такий клієнт (нерезидент) для розміщення депозиту повинен додатково надати в банк документ, що підтверджує походження коштів, які планується внести на рахунок у банку.

2. Що стосується клієнтів окупованих районів Донецької та Луганської областей, то такі клієнти як і раніше класифікується як резиденти України. Їх ідентифікація, як і раніше, відбувається за паспортом громадянина України та ідентифікаційним кодом.

Джерело: Рrostobank.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?