Новини світу кредитування та банківських послуг.

Яким буде курс гривні в травні.

Долар дешевшав весь місяць. Останній тиждень квітня не став винятком: з ранкових котирувань понеділка 25,30 / 25,37 курс знизився на 12 копійок при купівлі і на 14 копійок при продажу – до рівня 25,18 / 25,23 до закінчення п’ятничних торгів. В цілому, за квітень долар подешевшав на 1,02 гривень при покупці і 1,07 гривень при продажу: з 26,20 / 26,30 до 25,18 / 25,23.

Ліквідність банківської системи залишається на прийнятному рівні. На курс залишки на коррахунках особливо не впливали. З 42,694 млрд. гривень на ранок понеділка до четверга вони знизилися до 35,789 млрд., але на ранок в п’ятницю виросли до 38,409 млрд. З урахуванням тривалих травневих вихідних і стабілізації курсу долара, це дозволить непогано заробити на короткострокових гривневих депозитах великим компаніям.


П’ять причин зміцнення гривні в квітні:

 • метал подорожчав на світових ринках;
 • закінчився опалювальний сезон і активна фаза посівної, а значить, і потреба в великі закупівлі енергоносіїв за кордоном;
 • політична криза завершилася формуванням нового уряду. Західним фінансовим партнерам (МВФ, Світовий банк, ЄБРР і т.д.) вже зрозуміло, з ким вони можуть вести переговори;
 • в країну зайшла валюта для докапіталізації і підтримки ліквідності банків. У цьому місяці валюту продавали ПУМБ і Промінвестбанк. Чимало доларів пропонували Приватбанк , Кредит-Дніпро, Діамант і ще кілька великих банків;
 • ринок заспокоює початок лібералізації. НБУ почав збирати інформацію про необхідні суми валюти для виплати валютних дивідендів (ці операції були заборонені майже два роки, як міра для обмеження втечі капіталу з країни).

  Скасування обмежень на виплату дивідендів – непоганий привід поторгуватися з МВФ з приводу чергового траншу. Багато з компаній, яким створюють проблеми обмеження, – це найбільші американські та європейські корпорації та інвестиційні фонди, які мають дочірні структури і підприємства в Україні. Ці компанії мають можливість спілкуватися з керівництвом МВФ, іншими міжнародними кредитними організаціями, світовою фінансовою істеблішментом. І можуть стати союзниками нашого уряду. Це навряд чи стане дієвим інструментом, але невеликий крок назустріч цивілізованому фінансовому ринку НБУ зробив.

  Зростання пропозиції на ринку дозволило НБУ непогано поповнити резерви. Тільки на минулому тижні НБУ провів чотири валютні аукціони . І викупив близько $ 275 млн., знизивши ціну відсікання з 25,35 до 25,21 гривень. За весь квітень на 13 аукціонах Нацбанк викупив $ 676 млн.

  Чи правильно надходив НБУ викуповуючи валюту на ринку і не даючи долару впасти сильніше? Так. Менеджери банків допускають що якби не аукціони, курс міг би просісти до 24-25 гривень. Це призвело б до збитків експортерів, скорочення експорту, зниження податкових і митних надходжень від імпорту і за іншими бюджетними статтями.

  Викуповуючи валюту, НБУ забезпечив зростання ЗВР і згладив валютні коливання на ринку на рівні компромісного для експортерів та імпортерів курсу. Така зважена політика з дотриманням інтересів всіх сторін була єдино розумною. Адже без нового траншу МВФ єдиним джерелом надходження валюти в країну залишається виручка експортерів.

  Ось що слід чекати від міжбанку на початку травня. Через довгі вихідні в перші робочі дні буде багато валюти. Зарубіжні банки працюють, тому 2 та 3 травня на рахунки експортерів буде заходити виручка. Тому з 4 травня НБУ може продовжити скупку валюти за подібною ціною. Але ситуація може змінитися буквально за пару днів.

  Прогноз – коливання курсу долара на міжбанку 4-6 і 10 травня посиляться до 20-30 копійок в обидва боки. НБУ буде змушений згладжувати короткострокові перекоси між попитом і пропозицією за рахунок проведення відповідних аукціонів. Обсяги ринку 4 травня перевищать $ 400 млн, а потім різко знизяться до рівня $ 200-280 млн. до закінчення всіх травневих свят.

  Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?