Новини світу кредитування та банківських послуг.

Який пакет документів роботодавець може вимагати при прийомі на роботу?

Згідно зі ст. 24 КЗпП при прийомі на роботу необхідно надати паспорт або інший документ, що засвідчує особу і трудову книжку, а у випадках, передбачених законодавством, – також документи про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров’я та інші документи.

Документ про освіту надається в тому випадку, якщо робота вимагає спеціальних знань відповідно до законодавства. Так, певні посади мають право займати тільки працівники за наявності відповідної кваліфікації (наприклад, медики, фармацевти, судді, адвокати і т.д.). Вимоги до кваліфікації професій передбачені Класифікатором професій ДК 003:2010, затвердженими наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі bigУкраїни від 16 серпня 2012 року N 923 і Довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників.

Що стосується довідки про стан здоров’я, то така довідка потрібна, наприклад, при прийомі на роботу з шкідливими і важкими умовами праці, на роботу, пов’язану з виробництвом продуктів харчування і т. д. Перелік професій і категорій працівників, а також порядок проходження ними медичного огляду регулюються Порядком проведення медичних оглядів, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21 травня 2007 р. N 246 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 23 липня 2007 р. за N 846/14113.
При цьому, необхідно зазначити, що згідно ст. 25 КЗпП забороняється вимагати від осіб, які поступають на роботу, відомості про їх партійну, національну приналежність, походження, прописку та документи, подання яких не передбачено чинним законодавством.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?