Новини світу кредитування та банківських послуг.

Яких фахівців шукають українські банки

Вітчизняні фінустанови поки ще в основному орієнтовані на скорочення, але все більше починають шукати співробітників не тільки на місце тих фахівців, які з різних причин покинули компанію, але і активно розширюють персонал.

Ось які фахівці потрібні банкам і, яким вимогам повинні відповідати претенденти.

За даними експертів сайту пошуку роботи rabota.ua, в переважній кількості випадків банкам потрібен персонал нижньої і середньої ланки – касири, кредитні аналітики, керівники відділень.

«З моєї точки зору, найбільш затребувані завжди продавці банківських послуг. Ними можуть виступати як фахівці відповідних підрозділів, так і начальники відділень. Кредитні працівники теж затребувані, але відчутно менше », – розповів перший заступник голови правління банку« Контракт »Павло Крапівін.

Банки шукають не тільки масові, а й специфічні професії.

big«Найчастіше потрібні зі специфічних професій ІТ-спеціалісти», – уточнює керівник служби ПріватРекрутінг Ірина Демиденко. За словами Павла Крапівіна, дана вакансія актуальна, оскільки обсяги автоматизації банкінгу постійно зростають.

Аналітики сайту пошуку роботи rabota.ua відзначають, що кількість вакансій у сфері «Банки – Інвестиції – Лізинг» з початку року зросло на 35% і кількість резюме в цій же сфері зросла на 22%.

«Останнім часом банки все більш активні в частині залучення маркетологів. Маючи намір шукати нові джерела доходів, фінустанови розшукують талановитих «продуктовиків». Завжди в дефіциті хороші «продажники». Цей тренд актуальний для всього ринку. Ми також постійно шукаємо начальників регіональних відділень, що пояснюється досить активним, порівняно з ринком, розвитком мережі », – уточнює директор департаменту по роботі з персоналом« Банку Національний кредит »Марія Грачова.

За словами керівника Дослідницького центру hh.ua Уляни Ходорівської, банківський сегмент поки що більше інших професійних сфер орієнтований на скорочення (25%), зате досить часто спостерігається розширення по стратегічних напрямах – 30%, заміна пішли співробітників – 28%. Розвиток у всіх напрямках можуть дозволити собі тільки десята частина банків і страхових компаній (10%). »

У складний для бізнесу період банки роблять упор на оптимізації співробітників і роботі з молодими фахівцями.

«Ми також дуже зацікавлені в молодих фахівцях – випускниках вузів», – пояснює Ірина Демиденко.

За словами Марії Грачової, в цілому банківський ринок один з найбільш «неспокійних» з точки зору міграції персоналу ринків. Багато банків ледь не на рівні стратегії роблять ротації фахівців на ключових посадах кожні два-три роки. Тому ринок праці в банківському секторі завжди відзначався високою активністю.

Вимоги роботодавців до потенційних співробітників у сфері фінансів досить високі. Так, для претендентів на вакансію рядового бухгалтера середньо-спеціальної освіти вже недостатньо, обов’язково потрібно вища профільна. Крім того, кандидат повинен мати досвід роботи на аналогічній посаді не менше 1 року.

«Якщо мова йде про пошук вузьких фахівців і висококваліфікованих кадрів, наприклад, кадрів у галузі торговельного фінансування, вимогам банку відповідає одне з п’ятдесяти резюме. Краще ситуація йде з начальниками відділень, кожне 15-е резюме яких підходить банку. Проше всього з фахівцями, що працюють з фізичними особами. Тут кожне третє резюме відповідає », – уточнює Марія Грачова.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?