Новини світу кредитування та банківських послуг.

Яку програму по страхуванню майна краще вибрати: класичну або експрес?

Головні відмінності між класичним і експрес-страхуванням майна – в терміні і умовах оформлення договору страхування.

Щоб скористатися класичним варіантом, потрібно перед укладенням страхового договору провести детальну оцінку майна. Її може проводити або залучений фахівець, або власник квартири. Страхувальник під свою відповідальність пише список, оцінює майно в кожному пункті, при цьому обов’язково надає страховику мінімум 5 фотографій. На це потрібен час, але в результаті класичне страхування дозволяє отримати відшкодування, що відповідає реальній вартості майна.

bigУ класичному страхуванні клієнт може вибирати різні опції. Така вибірковість дозволяє варіювати вартість страхового поліса. Наприклад, відмовившись страхувати пошкодження конструктивних елементів, клієнт заплатить за поліс на 30% менше. Обширні конструктивні пошкодження несучих стін і перекриттів можливі в рідкісних випадках: вибух газу, сильна пожежа, стихійне лихо, несанкціоновані будівельні роботи, пошкодження внаслідок порушення норм будівництва. Таким ризикам піддаються старі будинки, сталінські будівлі з дерев’яними перекриттями. Жителі новіших багатоквартирних будинків безбоязно можуть відмовитися від даної опції.

Експрес-програми, на відміну від класичних, забезпечують лімітований захист і дозволяють заощадити час при оформленні поліса, адже оцінка майна не потрібна. Оскільки оцінка відсутня, страхова компанія не знає, які ризики вона приймає, і тому встановлює певні ліміти виплат за окремими ризиками. Наприклад, при пошкодженнях вікон і дверей СК виплатить всього 5% від страхової суми. Відповідно, таке страхове відшкодування не зможе компенсувати всю вартість пошкодженого майна і покриє тільки незначний збиток. По суті, страхувальник отримує захист тільки від дрібних затоплень, міні-пожеж і незначних зломів, втрачаючи можливість компенсувати великі втрати.

У страхуванні працює залізний принцип: чим менше інформації про об’єкт, тим вище ціна. З цієї причини деякі пакети експрес-страхування виходять дорожче полісів класичного страхування майна. Моя порада – вибираючи страховий поліс, прораховуйте обидва варіанти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?