Новини світу кредитування та банківських послуг.

Яку компенсацію можна вимагати від роботодавця за звільнення за скороченням штату?

Відповідно до ст. 44 КЗпП при припиненні трудового договору у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутстві або перепрофілюванні підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівникові виплачується вихідна допомога у розмірі не менше його середнього місячного заробітку. Тобто законодавцем визначено мінімальний розмір вихідної допомоги – середній місячний заробіток, при цьому, максимальний розмір нічим не регламентований і залежить від узгодження сторін.

bigРозрахунок суми середнього місячного заробітку провадиться за останні два місяці, до уваги приймаються суми: основний зарплати, доплати і надбавки (за понаднормові роботи і роботи в нічний час, або виконання підвищених обсягів робіт і т.д.), виробничі премії, і винагороди за результатами річної роботи та вислугу років. Особам, які пропрацювали на підприємстві менше двох календарних місяців, середня заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за фактично відпрацьований час. Якщо протягом двох останніх календарних місяців працівник не працював, середня зарплата обчислюється виходячи з виплат за попередні два місяці роботи. Порядок розрахунку вихідної допомоги регламентовано постановою Кабміну № 100 від 08.02.1995р.

Роботодавець повинен виплатити вихідну допомогу (як і всі належні суми) працівникові в день звільнення. Якщо підприємство затримає виплату грошей, це може стати підстава для звернення до суду.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?