Новини світу кредитування та банківських послуг.

Яку інформацію про банківську карту при розрахунках в інтернеті можна розкривати?

Для розрахунку в інтернеті, зазвичай, досить номера картки, інформації про термін її дії і CVC/CVV2-кода. У подібних операціях беруть участь тільки реквізити карти, тобто не надаються дані карткового рахунку (номер рахунку, ОКПО або ІПН, МФО Банку). Для здійснення переказу вони не потрібні. При оплаті в інтернеті ніколи не можна надавати ПІН-код, кодове слово (слово-пароль).

Краще всього використовувати для розрахунків в мережі карти тих банків, які підтримують протокол 3-D Secure (MasterCardSecureCode, Verified by Visa). Це технологія додаткової аутентифікації клієнта, яка суттєво знижує ризики шахрайства при оплаті товарів і послуг в інтернет.
У деяких випадках, для додаткової безпеки платежу та ідентифікації клієнта, сайт може запросити ПІБ клієнта, у тому числі їх транслітерацію латиницею, e-mail, номер мобільного телефону. Причому якщо адреса електронної пошти, часто, використовується як ідентифікатор клієнта для спрощення проведення операцій у майбутньому, то мобільний телефон запитується зазвичай для відправки СМС-повідомлення з унікальним цифровим або буквеним кодом підтвердження операції, тобто служить додатковим інструментом безпеки.

Тим часом, контактні дані, потрапляючи до рук шахраїв, можуть бути використані для отримання додаткової інформації безпосередньо у власника карти. Один з найпоширеніших способів шахрайства – змусити власника картки самостійно передати зловмисникові необхідні реквізити. bigНаприклад, шахрай може представитися співробітником банку і посилаючись на якісь проблеми з картою спробувати дізнатися у власника картки ПІН-код або CVC/CVV2-код. Ніколи і нікому не повідомляйте цю інформацію. Співробітник банку ніколи не зажадає назвати термін дії картки, CVC/CVV2-код або ПІН-код. Слід також пам’ятати, що здійснювати покупки бажано тільки на відомих, перевірених ресурсах. При введенні даних карти необхідно переконатися в тому, що використовується захищене інтернет з’єднання (використання протоколу https).

Досить популярний серед шахраїв і збір даних карт через вірусне програмне забезпечення. Я б рекомендував людям ніколи не здійснювати оплату з чужих або публічних комп’ютерів, а також контролювати використання захищеного інтернет з’єднання, своєчасно оновлювати вірусні бази антивірусних програм.

М ожна виділити кілька простих правил, для безпечного використання карти в інтернеті:

– Використовувати карти банків, які підтримують протокол 3-D Secure;

– При введенні даних карти необхідно переконатися в тому, що використовується захищене інтернет з’єднання (використання протоколу https);

– Здійснювати покупки бажано тільки на відомих, перевірених ресурсах;

– Вводити код CVC/CVV2 тільки з віртуальної клавіатури сайту за допомогою мишки (подібна пропонується на більшості сайтів).

– Не користуватися картою з публічного комп’ютера;

– Встановити денний ліміт на проведення операцій в Інтернеті і підключити смс-повідомлення про операції з платіжною карткою для оперативного контролю;

– Використовувати окрему карту для таких платежів.

При введенні конфіденційних даних платіжної картки обов’язковим є наявність значка «замок» внизу браузера або ліворуч адресного рядка браузера – цей символ вказує на те, що сайт працює в захищеному режимі, використовуючи SSL-сертифікат. Захищені ресурси використовують захищений канал передачі даних – https.

Краще розплачуватися картами на відомих сайтах, наприклад, великих авіаперевізників, систем бронювання, відомих магазинів. Власнику платіжної картки при розрахунку за покупки / послуги в Інтернеті необхідно ретельно стежити за тим, щоб не потрапити на сайт-двійник, що маскується під справжній, але відрізняється однією або декількома буквами в адресі. Якщо виникають сумніви в тому, що адреса сайту, на який ви зайшли, вказаний правильно, введіть потрібну адресу самостійно.

Не надайте дані платіжної картки (номер картки, термін дії, CVV2-код) на запити або анкети нібито для перевірки даних власника картки. Не передавати інформацію про ПІН-код третім особи.

Зберігайте і / або роздруковуйте підтвердження оплати в Інтернет-магазині (Інтернет-сторінку), із зазначенням адреси сайту, реквізитів магазину, номера замовлення, суми здійсненої оплати та найменуванням купленого товару.

При використанні систем дистанційного обслуговування, як банківських так і не банківських, дотримуйтеся правил інформаційної безпеки розроблених власниками таких систем.

Не варто використовувати для розрахунків в мережі Інтернет кредитні карти з великими лімітами або зарплатні картки з великими сумами грошей. Для цих цілей краще випустити спеціальну карту, яку ви будете використовувати для розрахунків в Інтернеті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?