Новини світу кредитування та банківських послуг.

Яку інформацію безпечно озвучувати співробітнику колл-центру банку?

Якщо клієнт телефонує в банк, щоб дізнатись якусь інформацію по своєму рахунку, його потрібно ідентифікувати. Для цього співробітники кол-центра просять клієнтів відповісти на стандартні запитання – прізвище, ім’я, по батькові, дата народження, адреса прописки, слово-пароль. Якщо клієнт впевнений, що дзвонить в банк, він може сміливо озвучувати цю інформацію.

clip_image001Якщо співробітник банку дзвонить вам, ніколи не надавайте інформацію для ідентифікації (ПІБ, слово-пароль, адресу прописки, дата народження). У цьому випадку співробітник банку вже знає, кому дзвонить – і ідентифікація не повинна здійснюватись. Відповідно, ситуації, коли вам дзвонить співробітник кол-центра банку і задає питання для ідентифікації, повинні насторожити. Можливо, це випадок шахрайства.

Ніколи ні за яких обставин співробітник кол-центра банку не попросить Вас назвати пін-код Вашої картки або тризначний захисний код на зворотній стороні пластикової карти. У різних платіжних системах цей код називається CVV2 – для карт Visa, CVC2 – для карт MasterCard. Ніколи не передавайте третім особам пін-код і CVV2/CVC2 карти. Знаючи цей тризначний захисний код на зворотній стороні і номер пластикової карти, шахраї можуть не санкціоновано розплачуватись цією картою за покупки в інтернеті.

Насамперед хочу відзначити, що всі дії співробітників контакт-центру в процесі ідентифікації клієнтів направлений на виключення ризику розголошення конфіденційної інформації третім особам. Більш того, всі операції, на приклад, такі як активація карт, генерація ПІН-коду, підключення додаткових сервісів, здійснюється тільки у випадку якщо клієнт звертається з особистого мобільного телефону. Ідентифікація клієнта здійснюється щодо персональних даних: прізвище, ім’я по батькові, дата народження, можливо, адреса. Додаткові питання, на приклад, прізвище матері, кодове слово, задаються якщо у оператора контакт-центру виникають сумніви, що абонент є клієнтом.

Якщо до клієнта по телефону звертається співробітник банку, то для того, щоб упевнитися в тому, що клієнт дійсно спілкується з працівником фінансової установи, необхідно уточнити назву структурного підрозділу, в якому працює той, що дзвонив, а також прізвище ім’я по батькові цього співробітника. Також слід зазначити, що телефонна розмова не зобов’язує сторони вступати в кредитні відносини.

В цілях безпеки ніколи і ні за яких обставин не варто повідомляти третім особам дані по карті, в тому числі співробітникам банку, а саме: ПІН-код картки, CVV2/CVC2 код (вказаний на зворотній стороні картки), особисті дані для реєстрації в системах онлайн-банкінгу (логін / пароль), інші логіни і паролі, які приходять клієнту на мобільний телефон. Ні в якому разі не потрібно відправляти в смс-повідомленнях персональні дані, в т.ч. реквізити карти / рахунку. Зверніть увагу, що навіть банк, здійснюючи відправлення смс-повідомлення в рамках смс-банкінгу, вказує тільки останні чотири цифри карти і ніколи не вказує повні реквізити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?