Новини світу кредитування та банківських послуг.

Якщо нова сім-карта прикріплена до чужого банківського рахунку …

Якщо людина купила нову сім-карту, яку її колишній господар не відключив від чинного банківського рахунку, то новий власник номера може цим скористатися в злочинних цілях. Адже йому відкриється повний доступ до фінансових даних іншої людини.

Можна буде зайти в інтернет-банкінг або просто перевести всі гроші собі на карту, використовую опцію швидкого платежу, якщо телефон прив’язаний до рахунку в деяких банках. А вже запросити стан балансу, маючи в руках стільниковий телефон, за яким і закріплена пластикова карта, дуже просто.


Якщо перевести гроші на карту, швидко чи знайдуть?

Але наївно думати, що новий власник телефону залишиться безкарним. Звичайно, якщо людина переведе заради експерименту з рахунку зовсім маленьку суму, то господар пластикової карти і банк не будуть його шукати. Такий переказ можуть навіть не помітити. Або ж вирішать, що не варто зв’язуватися з таким скромним питанням, оскільки на пошук зловмисника теж потрібен час. Але не треба думати, що на більш серйозні суми власник грошей або банківська служба безпеки також махне рукою.

Людина, на якого тепер зареєстрована сім-карта, легко знаходиться за даними мобільного оператора. Він може сказати, що просто хотів пожартувати, але такому жартівнику вже буде загрожувати тюремне ув’язнення або штраф. Правоохоронні органи можуть кваліфікувати цей злочин як шахрайство з використанням платіжних карт або в якості незаконного доступу до особистих закритих даних. Звичайно, можна буде домовитися зі справжнім власником банківського рахунку, але це потребуватиме певних витрат. Тому шахрайство з чужими грошима за допомогою сім-карти принесе тільки витрати.

Якщо сім-карта оформлена на іншого і куплена в переході

Виняток можуть становити ситуації покупки сімок без реєстрації. Іноді до подібних сім-карт також залишаються прикріпленими різні платіжні сервіси. В цьому випадку, звичайно, сім-карта не буде ні на кого оформлена, знайти її нових господарів через мобільного оператора вже не вийде. Але не варто забувати про те, що будь-який мобільно пристрій можна запеленгувати, а за виведення грошей з чужої карти за такою симкою буде покарання набагато жорсткіше. Чи варто ризикувати своєю свободою заради кількох зайвих тисяч гривень?

Поповнення телефону

Якщо ж такий номер буде випадково поповнений або ж на ньому буде стояти послуга автоматичного поповнення з карти, то новий власник телефону може залишати ці гроші, якщо не було відповідного запиту від господаря грошей. Якщо ж прохання про передачу коштів було висловлено, то їх доведеться повернути, оскільки інакше це можна прирівняти до незаконного збагачення, що теж вважається злочинним діянням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?