Новини світу кредитування та банківських послуг.

Які з найбільших банків мають проблеми з капіталом.

З 13 найбільших українських банків тільки 5 впевнено виконують норматив адекватності капіталу НБУ . Решта – або серйозно відстають від мінімальних вимог регулятора (10%), або балансують на межі. Про це пише видання zn.ua , яке опублікувало дані по фінзвітності банків за перший квартал цього року.

Проблема в тому, що далеко не всі фінустанови офіційно оприлюднили свої квартальні звіти. Щоб перевірити дані, ми звернувлися безпосередньо в банки. Але в більшості випадків коментувати, наведені цифри, фінустанови відмовляються, закликаючи дочекатися офіційних звітностей.


В цілому дані цілком схожі на правду – наприклад, в Райффайзен Банку в кінці минулого року адекватність капіталу становила 18,1%, що близько до поточного значення – 20,9%.

Те ж саме стосується і Привата – на 31 січня банк так само, як і зараз, ледь вписувався в норматив з показником 10,2%. В кінці року було 10,7%. У банку при цьому відзначають, що на найближчих зборах акціонерів (29 квітня) в статутний капітал буде внесений прибуток за 2015 рік (267,7 млн. грн. за попередніми даними). Тобто норматив адекватності капіталу Привату після цього дещо покращиться.

Близький до виконання нормативу і державний Укрексімбанк (9,6%). Ситуацію в банку також вважають за краще поки не коментувати. З невеликим запасом квартал закінчив і Ощадбанк – у нього 12,8% достатності капіталу.

Найкраща ситуація складається в іноземців – Укрсиббанку (свій норматив в банку підтвердили), Райффайзен Банку і VTB. Разом з Укргазбанком всі вони показали хорошу адекватність капіталу, перевищивши позначку в 20%. У всіх інших справи йдуть значно гірше.

Виняток – Укрсоцбанк, який свої 6,8% (підсумками першого кварталу) не спростовує, але уточнює, що по станом на 21 квітня показник достатності у нього був на рівні 12, 65%. Цю різницю можна пов’язати з тим, що 18 квітня банк серйозно збільшив статутний капітал – на 49% або на 3,793 млрд. гривень.

Аналогічна ситуація і в Сбербанку – показник в 4,1% за перший квартал банк підтвердив. Але в результаті квітневої докапіталізації адекватність його капіталу збільшилася до 6%.

банк

Норматив адекватності капіталу на 01.04.2016,%

УкрСиббанк

26,1

Райффайзен

20,9

ВТБ

20,2

Укргазбанк

20,17

Ощадбанк

12,8

Приватбанк

10,1

Укрексімбанк

9,6

ОТП

7,7

Альфа Банк

6,8

Укрсоцбанк

6,8

ПУМБ

6,8

Сбербанк

4,1

Промінвестбанк *

* – немає даних

Показник адекватності капіталу означає здатність банку вчасно розрахуватися за своїми зобов’язаннями. Він обчислюється як співвідношення регулятивного капіталу (в нього входять статутний капітал, додатковий капітал і сформовані резерви банку) до сумарних активів банку за вирахуванням резервів.

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?