Новини світу кредитування та банківських послуг.

Які ризики для позичальників ховаються в плаваючих кредитних ставках?

«Статтею 1056-1 Цивільного кодексу України передбачено, що процентна ставка за кредитом може бути фіксованою або плаваючою. У разі застосування плаваючої процентної ставки кредитор (банк) самостійно, з певною кредитним договором періодичністю має право збільшувати, і зобов’язаний зменшувати процентну ставку відповідно до умов і в порядку, який встановлений кредитним договором.

Таким чином, банк має право змінювати процентну ставку в односторонньому порядку нехай і за затвердженим в кредитному договорі bigалгоритмом. При цьому, даний алгоритм буде розроблений банком, і можливо перевірений на практиці у відношенні з іншими позичальниками, а особа, яка має бажання отримати кредит , не відразу зможе розібратися з тонкощами порядку зміни кредитної ставки.

Крім цього, можна припустити, що правом збільшувати кредитну ставку банк буде користуватися, а от виконувати обов’язок зменшувати – питання. У будь-якому випадку, ризики позичальника будуть обмежені максимально можливим розміром кредитної ставки, який повинен буде вказаний у кредитному договорі ».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?