Новини світу кредитування та банківських послуг.

Які права має мешканець будинку, який готується до знесення?

Згідно норм Житлового кодексу громадяни виселяються з жилих будинків державного і громадського житлового фонду з наданням іншого благоустроєного жилого приміщення, якщо:

– Будинок, в якому знаходиться жиле приміщення, підлягає знесенню;

– Будинок (жиле приміщення) загрожує обвалом;

– Будинок (жиле приміщення) підлягає переобладнанню в нежилий.

Офіцери, прапорщики і мічмани, військовослужбовці надстрокової служби Збройних Сил і прирівняних до них особи, звільнених з дійсної військової служби у відставку або в запас, а також особи, які проживають разом з ними, можуть бути виселені з займаних ними жилих приміщень у військових містечках з наданням іншого благоустроєного жилого приміщення. У такому ж порядку підлягають виселенню з військових містечок інші особи, які втратили зв’язок із Збройними Силами.

bigВарто відзначити, що якщо будинок, в якому знаходиться жиле приміщення, підлягає знесенню у зв’язку з вилученням земельної ділянки для державних або громадських потреб, громадянам, яких виселяють з цього будинку, інше благоустроєне жиле приміщення надається райвиконкомом, а у випадках, коли земельна ділянка відводиться державній , кооперативної або іншої громадської організації, – цією організацією.

Якщо будинок, в якому знаходиться жиле приміщення, у зв’язку з непридатністю для проживання підлягає знесенню або будинок (жиле приміщення) підлягає переобладнанню в нежитлове, інше благоустроєне жиле приміщення надається виселюваним державною, кооперативною або іншою громадською організацією, якій належить будинок, що підлягає знесенню, або якої призначений підлягає переобладнанню будинок (жиле приміщення), а в разі відсутності цієї організації чи неможливості надання нею жилого приміщення – райвиконкомом.

У разі, якщо будинок (житлове приміщення) загрожує обвалом, громадянам, яких виселяють з цього будинку (жилого приміщення), інше благоустроєне жиле приміщення залежно від належності будинку надається райвиконкомом чи державної, кооперативної або іншої громадської організацією, а в разі неможливості надання жилого приміщення цією організацією – райвиконкомом.

При цьому надається громадянам у зв’язку з виселенням інше благоустроєне жиле приміщення повинно знаходитись у межах даного населеного пункту і відповідати вимогам законодавства. Громадянам, які займали окрему квартиру, повинна бути надана окрема квартира. Якщо наймач займав більше однієї кімнати, йому надається жиле приміщення, що складається з того ж числа кімнат. За розміром жиле приміщення має бути не менше того, яке займав наймач, однак у межах норми житлової площі. Якщо наймач або член сім’ї, який проживає разом з ним, має право на додаткову житлову площу і фактично користується нею, жиле приміщення надається з урахуванням норми додаткової житлової площі. При виселенні з житлового приміщення, меншого за розміром, ніж це передбачено для надання жилого приміщення в даному населеному пункті, виселюваному надається жиле приміщення відповідно до встановленого розміру.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?